تاریخ 1400/07/06         ساعت 12:18:46     گروه خبری روابط عمومی

جلسه شورای اداری ثبت احوال مازندران با حضور سیف ا.. ابوترابی مشاور عالی ریاست سازمان ثبت احوال کشور، مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال مازندران ، معاونین و روسای ستادی، مدیران و روسا ی ادارات ثبت احوال مازندران و جمعی از مسئولین و کارشناسان ستادی اداره کل در سالن اجتماعات امام حسن عسکری(ع) اداره کل ثبت احوال مازندران با رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت ویدئو کنفرانس تشکیل شد.
تصویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال مازندران ، این جلسه ابتدا با تلاوتی چند از کلام ا.. مجید ، سرود جمهوری اسلامی و صلوات خاصه امام رضا (ع) آغاز شد ، پس از آن مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال مازندران طی سخنانی ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی و همچنین عروج ملکوتی حضرت علام حسن زاده آملی و نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و هفته دفاع مقدس طی سخنانی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس امسال با اربعین حسینی مصادف شده است ابراز داشت؛ رزمندگان انقلاب اسلامی و مدافعان حرم و ولایت، پرورش یافته مکتب عاشورا و اربعین حسینی هستند.

فاطمی با تاکید بر اینکه مدیون خون شهدا و ایثار خانواده های شهدا هستیم اذعان داشت ؛ وظیفه امروز ما این است که راهی را که حضرت امام خمینی (ره) و شهدا برای ما ترسیم کرده اند را با همان کیفیت و پاسداری از ارزش ها، به نسل های بعدی انتقال دهیم.

مدیرکل ثبت احوال مازندران در ادامه سخنانش تاکید نمود؛ احترام و تکریم مردم در ادارات، در هر موقعیتی ، واجب و الزامیست. ایشان استفاده از همه ی ظرفیت های کارکنان در ارائه خدمات را خواستار شده و افزود؛ با برگزاری جلسات متعدد و هماهنگی با مراجع ذیصلاح است که باعث  می شود موانع از پیش رو  برداشته شود. وی خواستار صرفه جویی در همه ی زمینه ها شد و اذعان داشت ؛ تا آنجا که امکان دارد، صرفه جویی را سرلوحه ی کار خود قرار دهید. فاطمی در ادامه بر اهمیت بازرسی های مستمر از دفاتر پیشخوان اشاره کرد و ابراز داشت ؛دفاتر پیشخوان و واحد های صدور شناسنامه و اخذ درخواست کارت هوشمند ملی حتما باید به صورت مستمر و دقیق مورد بازرسی و ارزیابی قرار بگیرند . مدیرکل ثبت احوال مازندران با تاکید براحترام و تکریم ارباب رجوع اظهار داشت ؛ در ارزیابی هایی که به طور مستمر از ادارات سطح استان انجام می شود شاهد رضایتمندی بالایی از ثبت احوال مازندران هستیم ولی باید با نگاه بهتر و تسریع در انجام امور مراجعین بر اساس بخشنامه های صادره سازمان در مدت زمان تعیین شده بتوانیم رضایتمندی را به حداکثر برسانیم و حتی اگر یک مورد نارضایتی هم داریم آن را از بین ببریم زیرا مهمترین اولویت ما خدمت صادقانه و بی منت برای مردم و جلب رضایت آنان است.ایشان به برنامه ها واهداف پیش بینی شده در سال جاری اشاره کرد وگفت ؛ روسای محترم تلاش کنند با برنامه ریزی طبق برنامه های سند راهبردی، اهداف پیش بینی شده سازمان را محقق نمایند.

این جلسه با بیان نقطه نظرات توسط مدیران و روسای ادارات تابعه ادامه یافت و پس از آن هریک از معاونین و روسای ستادی  پاسخ لازم را به موارد مطروحه توسط روسای ادارات دادند.

در ادامه جلسه سیف ا.. ابوترابی مشاور عالی ریاست سازمان طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و هفته دفاع مقدس ، اربعین حسینی و همچنین ارتحال عالم جلیل القدر حضرت علامه حسن زاده آملی (ره) را تسلیت گفت.

مشاور عالی ریاست سازمان در این جلسه در خصوص پروژه سببی و نسبی اظهار داشت که این پروژه از کارهای بسیار مهم سازمان ثبت احوال است که از آن به عنوان آبرو و اعتبار سازمان ثبت احوال کشور یاد میشود.

وی افزود ؛ در واقع پروژه سببی و نسبی همانطور که از اسمش پیداست یعنی زنجیره پیدایش انسان از طریق سبب و نسب . یعنی به طور مثال اگر یک درخت را در نظر بگیریم از ریشه به برگ خواهیم رسید و بلعکس از برگ به ریشه و اگر یک انسان متولد شود میتوان اولین فردی که از این خاندان هم به واسطه سبب و هم به واسطه نسب دارای هویت باشد میشود دسترسی پیدا کرد.

سیف ا.. ابوترابی گفت ؛ اگر این پروژه بطور کامل و بدون نقص اجرا گردد اصلا ضرورت ندارد که یک فرد اگر به دفتر پیشخوان و یا یک دستگاه دیگر مراجعه نماید از وی تقاضای کپی مدارک شناسایی اخذ گردد ، و فقط با اظهار شماره ملی باید احراز هویت صورت پذیرد و این در صورتی تحقق میابد که دولت اکترونیک بطور کامل و بدون نقص به اجرا در آید.

لازم به ذکر است این جلسه با اهداء لوح تقدیر به اعضاء تیم کاری موثر در جشنواره شهید رجائی که موفق به کسب رتبه برتر در شاخص های عمومی و قضایی گردیده اند به پایان رسید.