تاریخ 1400/07/15         ساعت 21:45:46     گروه خبری روابط عمومی

مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران به اتفاق علیرضا افسری معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی و مرتضی غلامی مدیر ثبت احوال بابل ضمن حضور در دفتر امام جمعه بابل با حجت الاسلام والمسلمین روحانی امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
تصویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان مازندران؛ مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران در این دیدار ضمن تسلیت بمناسبت ایام سوگواری حضرت رسول اکرم(ص) ، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به بیان وظایف و رسالتهای سازمان ثبت احوال پرداخته و گزارش مختصری از عملکرد و برنامه های در دست اجرای این دستگاه خدمت رسان ارائه نمود.

فاطمی به ارتقاء آمار ثبت وقایع حیاتی در این شهرستان و استان مازندران اشاره کرد و گفت؛ اقدامات صورت گرفته در این حوزه و رسیدن به نرم مطلوب در اهداف و راهبردها در سطح کلان و ملی موجب گردیده تا سازمان ثبت احوال در جشنواره شهید رجائی بعنوان دستگاه برتر در سطح ملی و استانی مطرح شود.

وی در ادامه سخنانش ضمن ارائه آمار ثبت وقایع حیاتی شهرستان بابل و استان مازندران، به تحلیل وضعیت جمعیتی این شهرستان و مقایسه آن با دیگر شهرهای استان مازندران پرداخت.

مدیرکل ثبت احوال استان مازندران به بیان اهمیت کارت هوشمند ملی و مدیریت هویت در فضای مجازی با امضاء دیجیتال پرداخت و اظهار داشت ؛ با استفاده و بهره گیری از این کارت زمینه جعل، غصب و تخلفات احتمالی به حداقل ممکن رسیده و نهایتاً مباحث مربوط به احراز هویت و شناسائی ایرانیان که یکی از مهمترین دغدغه مسئولین می باشدمرتفع خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی امام جمعه بابل طی سخنانی ضمن خیرمقدم به جناب آقای فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران و هیئت همراه اذعان داشت ؛ ثبت احوال با برخورداری از آمارهای کلیدی و مهم می تواند در تصمیم گیری های مسئولان نقش موثری را ایفا کند و با ارائه خدمان نوین در بخش هویتی در جهت رشد و شکوفایی و توسعه استان اقدام نماید.

امام جمعه بابل در ادامه بر لزوم شناسایی مردم و برقراری ارتباط بیشتر با آنان تاکید و اظهار داشت؛ با استفاده از آمار و اطلاعات تولید شده توسط ثبت احوال بخشی از مشکلات استان در زمینه های اجتماعی و فرهنگی مرتفع می گردد.

وی در پایان از زحمات و خدمات جناب آقای غلامی مدیر و کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان بابل تشکر و قدردانی نمود.