جمعه 24 اردیبهشت 1400   
 
تاریخچه

موقعیت جغرافیایی:

شهرستان بابلسر در قسمت مرکزی استان مازندران و در ساحل جنوبی دریای مازندران قرار دارد.این شهرستان،از شمال به دریای مازندران،از جنوب به شهرستان بابل،از شرق به شهرستان قائمشهر و جویبار،و از مغرب به شهرستان محمودآباد محدود می گردد.

جمعیت:

طبق سرشماری سال 85، و رشد طبیعی جمعیت ، بابلسر هم اکنون حدود120 هزار نفر جمعیت داشته است.حدود40 درصد مردم در شهرها زندگی می کنند.

تقسیمات سیاسی:

این شهرستان،قبلاً بخشی از شهرستان بابل بود،ولی در سال 1369 به شهرستان تبدیل گردید.بابلسر به سه  بخش(مرکزی، ،بخش رود بست و بهنمیر) و شش دهستان تقسیم می شود.

آثار تاریخی و جاذبه های جهانگردی:

از آثار تاریخی مهم شهرستان بابلسر،بقعه امامزاده ابراهیم(برادر حضرت امام رضا(ع))است به علت وجود همین آرامگاه در گذشته بابلسر به نام مشهدسر شهرت یافته بود.از جاذبه های شهرستان بابلسر،وجود ساحل زیبای دریای مازندران و رود بابل و امکانات دانشگاهی و پزشکی را می توان نام برد.هر ساله مسافران زیادی از دیگر استانهای ایران برای استراحت واستفاده از آب دریای مازندران به این شهرستان می آیند.

تاریخچه تاسیس اداره:
 
اداره ثبت احوال بابلسر در سال 1368 از اداره ثبت احوال بابل منتزع گردید و اولین سند سجلی مربوط به این اداره در تاریخ  25/6/1306 به نام آقای میرعلی نقی رضوی که شغل خود را تاجر اعلام داشته با تاریخ تولد 1264 تنظیم گردیده است .