جمعه 15 اسفند 1399   
 
تاریخ 1399/10/06         ساعت 11:29:00     گروه خبری بندپی شرقی

در آستانه سوم دیماه روز ملی ثبت احوال مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران به اتفاق اعضای شورای معاونین و تنی چند از روسای ادارات ثبت احوال با حضور در بیت آیت ا.. محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری با ایشان دیدار نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان مازندران آیت ا..  محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات کارکنان خدوم ثبت احوال، روز ملی ثبت احوال را به همه کارکنان تبریک عرض نمودند.

ایشان با اشاره به احادیث و روایات بیان داشتند: بحث ثبت، جهت شناخت نسب و هویت افراد بسیار مهم می باشد و ثبت واقعی تأثیرات مفید و ارزنده ای در زندگی افراد دارد. لذا دقت نظر بیشتر کارکنان ثبت احوال در هنگام ثبت وقایع افراد را خواستار شدند. آیت اله محمدی لائینی در ادامه اظهار داشتند، شاید در ظاهر وظایف ثبت احوال که همان ثبت وقایع حیاتی است ساده به نظر برسد لکن با کمی تعمق در مسئله، اهمیت بالای آن کاملا قابل درک می باشد. زیرا اگر به اشتباه سندی ثبت گردد، چه بسا عواقب جبران ناپذیری که در پی خواهد داشت. ایشان کارکنان ثبت احوال را امانت دار هویت افراد دانستند و ضمن آرزوی توفیق و سربلندی برای آنها، خواستار دقت نظر بیشتر در کار خود با محوریت قانون شدند.


ایشان در خصوص کاهش ولادت در استان که در کشور در رتبه های پائین قرار دارد اظهار نگرانی کرد و اذعان داشت ؛ نباید به تأسف خوردن بسنده کنیم و باید با برنامه ریزی دقیق و مدون تلاش کنیم تا ولادت در استان مازندران به حد مطلوبی برسد.
نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری با بیان اینکه ازدواج هم از جمله مقوله هایی است که با مشکل روبرو است و آمار آن در استان و در کشور روزبروز در حال کاهش است اظهار داشت ؛ باید با افزایش خدمات و مشوقات و همچنین برنامه ریزی دقیق و رفع مشکلات توسط مسئولین مردم و بویژه جوانان را به ازدواج و فرزندآوری تشویق و ترغیب کنیم.

مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران در ابتدای جلسه ضمن تبریک ولادت با سر سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و همچنین روز ملی ثبت احوال، به بیان تاریخچه ثبت احوال از بدو تأسیس تاکنون پرداختند و گزارشی اجمالی از روند رشد خدمات ارائه شده به شهروندان به لحاظ کمی و کیفی وهمچنین عملکرد اداره ثبت احوال استان مازندران در 9 ماهه اخیر را به صورت آمار و ارقام ارائه نمود. 


لازم به ذکر است این دیدار با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت جماعت حضرت آیت ا.. لائینی به پایان رسید.