سه شنبه 28 اردیبهشت 1400   
 
تاریخ 1400/01/05         ساعت 07:21:31     گروه خبری بندپی شرقی

جلسه ستاد انتخابات ثبت احوال مازندران با حضور مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال مازندران ، مرتضی امیرآبادی معاون اسناد هویتی ، علیرضا افسری معاون فناوری اطلاعات ، بهرام رضی رئیس اداره حراست ، مصطفی یوسفی مسئول روابط عمومی و همچنین روسای ادارات ثبت احوال مازندران بصورت ویدئو کنفرانس در سالن اجتماعات اداره کل ثبت احوال مازندران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال مازندران ؛ جلسه ستاد انتخابات اداره کل ثبت احوال مازندران با حضور مدیرکل ، اعضاء ستادی ، مدیران و روسای ادارات تابعه به صورت ویدیوکنفرانس تشکیل شد.

در این جلسه مجتبی فاطمی مدیرکل و رییس ستاد انتخابات اداره کل ثبت احوال استان مازندران با اشاره به اینکه امسال ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری، شورای اسلامی شهر، شورای اسلامی روستا و ریاست جمهوری درپیش است گفت: شیوه نامه پاسخگویی به استعلام تهیه شده است و بایستی بر اساس آن رفتار شود.

وی تاکید کرد ؛ از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور 30 اسفند آخرین مهلت پاسخگوئی به استعلامات تعیین شده است.

مجتبی فاطمی در خصوص نحوه استعلام کاندیداها مطالب مبسوطی را برای مدیران وروسای ادارات تابعه مطرح و بر رعایت اصل بی طرفی آنها در انتخابات تاکید کرد و افزود ؛ رعایت سه اصل سلامت ، بی طرفی و رعایت اصل قانون در برگزاری انتخابات بسیار مهم و با اهمیت است .

ایشان در ادامه با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند: حرمت، حیثیت و آبروی مومن همانند حیثیت جان و مال است و نیز احادیثی از امام علی (ع) و امام باقر (ع) در خصوص حفظ آبروی افراد، بر حفظ آبرو و امانتداری و اتقان اسناد هویتی کاندیداها در این استعلام ها تاکید کرد.

فاطمی تصریح کرد: در انتخابات بخشی از مسئولیتها بر عهده ثبت احوال می باشد که تا الان سازمان سربلند بوده و به نحو احسن و در مدت تعیین شده فعالیت خود را به نحو مطلوب انجام داده است.

مدیرکل ثبت احوال مازندران تاکید کرد؛ تنها مرجع رسمی و قانونی جهت اعلام آمار واجدین شرایط فقط ستاد انتخابات کشور است و ثبت احوال در این زمینه اجازه اعلام آمار را ندارد.

در ادامه جلسه هریک از اعضاء ستاد به تبادل نظر و بیان دیدگاه های خود پرداختند و روسای ادارات  سوالات خود در این زمینه را بیان کردند که پاسخ های لازم به ایشان ارائه شد.