یکشنبه 9 آذر 1399   
 

سال 1399 سال " جهش تولید " ---------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

اخبار و تازه ها
حضور کارشناسان اداره کل ثبت احوال در چمستان
09:21 1399/06/26
در تاریخ 1399/6/25 ،جناب آقای امیرآبادی بازرس ویژه مدیریت محترم اداره کل ثبت احوال به همراه جناب آقای جور سرا ، کارشناس و بازرس دفاتر پیشخوان و جناب آقای خادمی کارشناس مالی با حضور در اداره ثبت احوال چمستان ، ضمن بازدید از اداره ثبت احوال چمستان ، فعالیت های این اداره در 5 ماهه اول سال 99 را مورد برسی قرار دادند. در پایان جلسه ، جناب آقای امیر آبادی ، ضمنتقدیر و تشکر از ریاست و کارکنان اداره ثبت احوال چمستان در ارائه خدمات مطلوب به مردم منطقه ، از نحوه ی انجام فعالیت های انجام شده در اداره ثبت احوال چمستان ابراز رضایت نمودند. ضمنا دفتر پیشخوان شهری چمستان نیز توسط جناب آقای جورسرا مورد بازرسی و فعالیت های این دفتر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
برگزاری جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی
08:32 1399/06/26
جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بخش چمستان ، در تاریخ 1399/6/22 در محل بخشداری چمستان با حضور بخشدار محترم چمستان ، ریاست محترم اداره ثبت احوال چمستان ، ریاست محترم اداره ثبت احوال نور ، رؤسا و معاونین ادارات چمستان برگزار گردید. در ابتدای جلسه ، جناب آقای علی جعفریان ، ریاست اداره ثبت احوال چمستان ضمن بر شمردن فعالیتهای سازمان ثبت احوال کشور ، به تشریح و توضیح چگونگی انجام برخی از این فعالیتها پرداختند. و در ادامه آمار دقیقی از وقایع حیاتی ثبت شده در بخش چمستان در سال 1398 را ارائه داده و همچنین با ارائه آماری از وقایع حیاتی ثبت شده در 5 ماهه اول سال 99 به مقایسه آن با مدت مشابه در سال قبل پرداخت. رئیس اداره ثبت احوال چمستان در بخش پایانی صحبت های خود ، با بیان همیت و ضرورت ثبت به موقع وقایع حیاتی ، از بخشدار محترم چمستان خواست تا به دهیاران ابلاغ نمایند تا نهایت همکاری با اداره ثبت احوال را اعمال نمایند. در ادامه جلسه ، جناب آقای هزارجریبی ، بخشدار محترم بخش چمستان ، ضمن تقدیر و تشکر از ریاست و کارکنان اداره ثبت احوال چمستان در ارائه خدمات مطلوب به مردم شریف منطقه ، با بیان اهمیت آمارهای تولید شده سازمان ثبت احوال در برنامه ریزی های خرد و کلان کشور ، نکاتی در خصوص چگونگی همکاری فی مابین نهادها ، ادارت و دهیاری های بخش چمستان با اداره ثبت احوال چمستان را بیان نمودند در پایان جلسه ، هر یک از حاضرین در جلسه نکاتی در خصوص مباحث مطرح شده در جلسه را مطرح نمودند . و با جمع بندی موضوعات مطرح شده ، جلسه با تصوب مصوباتی مربوط به ثبت به موقع وقایع حیاتی و چگونگی همکاری ادارت با ثبت احوال ، خاتمه یافت
08:41 1399/03/26
جناب آقای فاطمی مدیریت محترم اداره کل ثبت احوال مازندران به همراه ، جناب آقای قنبرپور معاونت محترم مدیریت و برنامه ریزی ثبت احوال مازندران و جناب آقای امیر آبادی بازرس اداره کل در روز یک شنبه مورخ 1399/3/25 به صورت سرزده در اداره ثبت احوال چمستان حضور یافته و از این اداره بازدید بعمل آوردند . در این بازدید جناب آقای فاطمی ، ضمن بازدید از بخش های مختلف اداره ثبت احوال چمستان ، گزارشی از نحوه فعالیت و ارائه خدمات را از کارکنان این اداره دریافت نمودند و در پایان، جلسه ای در اتاق رئیس اداره ثبت احوال چمستان برگزرار گردید در ابتدای جلسه ، جناب آقای علی جعفریان ، رئیس اداره ثبت احوال چمستان ضمن خیر مقدم گویی و تبریک به جناب آقای فاطمی به جهت انتصاب ایشان به مدیریت ثبت احوال مازندران و آرزوی توفیق و موفقیت برای ایشان ، گزارشی از عملکرد اداره ثبت احوال چمستان ارائه نموده و برخی از مسائل و موارد مربوط به اداره ثبت احوال چمستان را مطرح نمودند در پایان جلسه نیز مدیریت حترم اداره کل ثبت احوال مازندران، ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان اداره ثبت احوال چمستان ،در خصوص ارائه خدمات مطلوب تر به ارباب رجوع ، و همچنین چگونگی انجام برخی از فعالیت ها مواردی را مطرح نمودند.
13:23 1399/03/17
روز سه شنبه مورخ 1399/3/13 ، جلسه هماهنگی با دفاتر پیشخوان شهری و روستایی چمستان در اتاق ریاست اداره ثبت احوال چمستان برگزار گردید. در این جلسه که با حضور رئیس اداره ثبت احوال چمستان ، معاون ثبت احوال چمستان و ، دفتر پیشخوان شهری چمستان ، دفاتر پیشخوان روستایی سیدکلا ، آهودشت و جلیکان سفلی برگزار شد .در ابتدای جلسه جناب آقای علی جعفریان ، رئیس اداره ثبت احوال چمستان ضمن خیر مقدم به حاضرین و تسلیت به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی و قیام 15 خرداد ، در خصوص ارائه خدمات مطلوب به ارباب رجوع تاکید نموده و در ادامه گزارشی از عملکرد هریک از دفاتر پیشخوان در سال 1398 را بیان نموده و در پایان در خصوص چگونگی ارائه خدمات دفاتر پیشخوان در سال 1399 را مورد بررسی و تبیین قرار داده و تاکید نمودند که اخذ درخواست کارت هوشمند ملی و اخذ درخواست تعویض شناسنامه از اولیت و اهمیتی خاصی برخوردار بوده و راهکارهایی که می تواند در انجام این موارد تاثیرگذار باشد را اعلام نمودند. در ادامه جلسه ، سرکار خانم مریم اسکندری ، معاون اداره ثبت احوال چمستان نیز ضمن برشمردن مسائل و نکات ، توضیحاتی در خصوص چگونگی اخذ درخواست کارت هوشمند ملی و درخواست تعویض شناسنامه را ارائه نموده و مشکلات و ایرادات مشاهده شده در دفاتر پیشخوان شهری و روستائی را بیان نمود. در پایان جلسه ، هر یک از مدیران دفاتر پیشخوان شهری و روستای چمستان ، مطالب و پیشنهادات خود را در قبال مسائل مطرح شده اعلام نمودند و جلسه با تصویب چند مصوبه در خصوص چگونکی ارائه خدمات به مردم منتطقه به پایان رسید
11:01 1398/12/21
با پیگیری های مستمر آقای علی جعفریان ، رئیس اداره ثبت احوال چمستان و مساعدت شهرداری چمستان ، اداره ثبت احوال چمستان در جهت مبارزه با ویروس کرونا به شکل کامل ضد عفونی گردید تا ارائه خدمات به مردم شریف چمستان به شکل مناسب ارائه گردد .
تقدیر استاندار مازندران از بانوان کارمند نمونه استان
08:35 1398/12/19
به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرای مرضیه (س) ، روز زن و مادر ، استاندار محترم مازندران از خانم مریم اسکندری معاون اداره ثبت احوال چمستان ، به پاس تلاشها و فعالیت ایشان در سال 1398به عنوان یکی از بانوان کارمند نمونه استان مازندران با اهدای لوح تقدیر از ایشان تقدیر و تشکر نمودند. لوح تقدیر در اداره ثبت احوال چمستان ، توسط آقای علی جعفریان رئیس اداره ثبت احوال چمستان به خانم مریم اسکندری اهدا شد.
راهپیمایی 22 بهمن
08:23 1398/12/19
مردم شریف و ولایتمدار چمستان با حضور پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن ضمن تجدید پیمان با آرمانهای امام راحل ، مشت محکمی بر دهان ابرقدرت های شرق و غرب وارد کرده و با حضور حدااکثری در راهپیمایی بار دیگر ثابت کرده اند که مردم شهیدپرور چمستان همواره و در مقاطع حساس حمایت کامل خود را از انقلاب و رهبر اعلام میدارند. ریاست و کارکنان اداره ثبت احوال چمستان نیز درکنار مردم ولایتمدار چمستان در این راهپیمایی بزرگ حضور داشتند.
جلسه کارت هوشمند ملی
08:13 1398/10/15
در تاریخ 98/10/14 جلسه نهضت کارت هوشمند ملی در جهت تحت پوشش قرار دادن صد در صدی اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در بخشداری چمستان با حضور بخشدار محترم چمستان ، رئیس اداره ثبت احوال چمستان و نمایندگان دهیاران بخش چمستان برگزار گردید در ابتدای این جلسه جناب آقای مهندس هزارجریبی ، بخشدار محترم چمستان ضمن تا اکید بر اهمیت کارت هوشمند ملی ، در پیش بودن انتخابات و ضرورت به همراه داشتن شماره ملی در فرایند انتخابات و همچنین بیان این نکته که کارت هوشمند ملی در آینده ی نزدیک کلید انجام بسیاری از فعالیت ها خواهد بود به دهیارن تاکید نمود که نهایت همکاری را با اداره ثبت احوال بعمل آورند. در ادامه جلسه آقای جعفریان ، ریاست محترم اداره ثبت احئال ضمن توضیح مختصر در خصوص چگونگی روند اخذ درخواست کارت هوشمند با بیان این نکته که تقریبا 15 درصد از افراد واجد شرایط بخش چمستان تا کنون نسبت به ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام ننموده اند لذا خواستار این شدند که دهیاران نسبت به شناسائی اینگونه افراد اقدام و همکاری لازم را با اداره ثبت احوال در جهت ثبت نام صد درصدی کارت هوشمند بعمل آورند. در ادامه جلسه هر یک از حاضرین سوالات و نکاتی در خصوص چگونگی همکاری با اداره ثبت احوال بیان نمودند.و در پایان بخشدار محترم چند مورد از جمله حضور نمایندگان ثبت احوال در روستاها و اخذ ثبت نام اولیه در محل را به عنوان یکی از مصوبات جلسه تصویب نمودند.
 
 
خدمات ثبت احوال