شنبه 16 آذر 1398   
 

سال 1398 سال " رونق تولید " ---------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

اخبار و تازه ها
بازدید از اداره ثبت احوال چمستان
10:51 1398/08/18
در تاریخ 1398/8/12 مدیرریت محترم اداره کل ثبت احوال مازندران به همراه معاونین محترم از اداره ثبت احوال چمستان بازدید و ضمن بازدید از بخش های مختلف این اداره ، در جلسه ای که در اتاق ریایت اداره ثبت احوال چمستان برگزار گردید فعالیت های اداره ثبت احوال چمستان در 7 ماهه سالجاری را مورد بررسی و ارزیایی قرار دادند. در ابتدای این جلسه آقای علی جعفریان ، ریاست اداره ثبت احوال چمستان گزارشی از اقدامات و فعالیت های اداره ثبت احوال چمستان در 7 ماهه نخست سالجاری را ارائه نمودند و در ادامه هر یک از معاونین محترم اداره کل ، گزارش و ارزیابی خود از فعالیت اداره ثبت احوال چمستان را بیان داشتند و در پایان نیز ، چناب آقای علی رجبی ، مدیریت محترم اداره کل ثبت احوال مازندران ضمن ابراز رضایت از مجموعه اداره ثبت احوال چمستان ، به بیان فعالیت های مهم سازمان در سالجاری پرداختند.
جلسه شورای اداری
10:39 1398/07/10
جلسه شورای اداری بخش چمستان با حضور بخشدار محترم چمستان ، روسای ادارات چمستان و دهیاران بخش چمستان در روز چهارشنبه موزخ 98/7/10 در محل بخشداری برگزار گردید. در این جلسه که به بررسی مسائل و مشکلات و برنامه های بخش چمستان اختصاص داشت در بخشی از جلسه جناب آقای علی جعفریان رئیس اداره ثبت احوال چمستان ، با بیان این نکته که 15 درصد از واجدین دریافت کارت هوشمند ملی در بخش چمستان تا کنون اقدامی در جهت دریافت هوشمند انجام نداده اند.ضمن بر شمردن اهمیت کارت هوشمند ملی و ضرورت دریافت آن، تلاش بیش از پیش مشئولین و دهیاران را در جهت اطلاع رسانی به مردم در جهت ثبت نام صد درصدی کارت هوشمند ملی را خواستار شد.
برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی
10:12 1398/05/13
در روز شنبه مورخ 1398/5/12 جلسه شورای هماهنگی بخش چمستان با حضور بخشدار محترم چمستان ، رئیس اداره ثبت احوال چمستان و روسای ادارت و نمایندگان دهیاران بخش چمستان ساعت 10:00 صبح در محل بخشداری چمستان برگزار گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای هزارجریبی ، بخشدار محترم بخش چمستان ضمن بر شمردن اهمیت آمارهای ثبت احوال در برنامه ریزی های خرد و کلا ن ، ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی را را با اهمیت خواند و تلاش همه ادارات را در ثبت نام حد اکثری مردم بخش چمستان را خواستار شد. در ادامه جلسه جناب آقای علی جعفریان ، رئیس اداره ثبت احوال چمستان ضمن بر شمردن اهداف سازمان ثبت احوال کشور ، توضیحاتی در خصوص فعالیتهای ثبت احوال از جمله ثبت وقایع حیاتی ، صدور شناسنامه مکانیزه و صدور کارت هوشمند ملی را ارائه دادند. ریاست اداره ثبت احوال چمستان در ادامه ضمن ارائه آماری از فعالیتهای اداره ثبت احوال چمستان در چهارماهه اول سالجاری ، گزارش کاملی از ثبت نام و صدور کارت هوشمند ملی در بخش چمستان را ارائه نمودند و با تاکید بر این نکته که 20درصدر از واجدین دریافت کارت هوشمند تا کنون جهت ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام ننموده اند همکاری همه ی ادارت و دهیاری ها را در این بخش خواستار شدند. در پایان نیز هریک از حاضرین نکات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند ، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بخش چمستان با تصویب 7 مصوبه در خصوص اهمیت و ضرورت دریافت کارت هوشمند ملی و چگونگی اطلاع رسانی و ثبت نام حداکثری منردم بخش چمستان در ساعت 11:00پایان یافت.
حضور کارشناسان اداره کل در اداره ثبت احوال چمستان
09:33 1398/05/13
در روز دوشنبه مورخ 1398/5/7 کارشناسان بخش اسناد هویتی اداره کل ثبت احوال مازندران با حضور در اداره ثبت احوال چمستان ضمن برگزاری جلسه مختصری با رئیس اداره ثبت احوال چمستان ، از بخش های مختلف اداره ثبت احوال چمستان بازدید و فعالیت های این اداره در چهارماهه اول سالجاری را مورد بازبینی و بررسی قرار دادند.
حضور فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان نور در اداره ثبت احول چمستان
12:49 1398/03/26
در تاریخ 98/3/26 ' جناب آقای سرهنگ محمد زمان شالیکار ' فرماندهی محترم انتظامی شهرستان نور با حضور سرزده در اداره ثبت احوال چمستان ' ضمن بازدید از بخش های مختلف اداره ثبت احوال چمستان ' با ریاست اداره ثبت احوال چمستان به بحث و گفتگو پرداختند. در این گفتگو جناب آقای علی جعفریان ' ریس اداره ثبت احوال چمستان گزارشی از فعالیت اداره ثبت احوال چمستان را ارائه نموده و در خصوص برخی مسایل کاری مربوط به حوزه انتظامی به تبادل نظر پراختند.
حضور ریاست محترم دادگستری چمستان در ثبت احوال چمستان
07:02 1398/03/26
در تاریخ 25/3/1398 ، جناب آقای اصغری ، ریاست محترم دادگستری چمستان با حضور سرزده در اداره ثبت احوال چمستان ضمن بازدید از بخش های مختلف اداره با ریاست اداره ثبت احوال چمستان به گفتگو پرداختند. در این جلسه جناب آقای علی جعفریان ، ریاست اداره ثبت احوال چمستان ضمن تشریح فعالیت های سازمان ثبت احوال ، گزارشی از عملکرد اداره ثبت احوال چمستان را ارائه نمودند. و درخصوص برخی موضوعات و پرونده های قضائی با ریاست محترم دادگستری چمستان به تبادل نظر پرداختند.
راهپیمایی با شکوه روز قدس
08:43 1398/03/11
مردم مومن و ولایت مدار چمستان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، همگام با مردم مسلمان ایران با حضور گسترده و شکوهمند در راهپیمایی روز قدس ، ضمن تجدید پیمان با آرمانهای امام راحل ، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی کوبیدند. ریاست و کارکنان اداره ثبت احوال چمستان نیز همگام با مردم شهید پرور چمستان در این راهپیمایی شکوهمند حضور یافتند.
مناسبت روز ملی جمعیت
09:21 1398/02/31
در تاریخ 30/2/1398 به مناسبت روز ملی جمعیت جلسه ای در مجل فرمانداری نور تشکیل گردید. در این جلسه که با حضور فرماندار و معاون فرماندار نور ، بخشداران و شهرداران و روسای ادارات شهرستان نور برگزار گردید به مسائل مربوط به جمعیت شهرستان نور پرداخته شد. در این جلسه فرماندار محترم شهرستان نور ضمن تشریح اهمیت آمارهای جمعیتی در برنامه ریزی های خرد و کلان ، شناخت جمعیت از نظر شاخص های متعدد آن - جنسیتی - سنی - شهری و روستائی و... را در ایجاد و یا بهره برداری از طرح های عمرانی ، اجتماعی و فرهنگی بسیار موثر دانست. در ادامه جلسه رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نور و رئیس اداره ثبت احوال بخش چمستان گزارشی از نرخ جمعیت شهر نور و چمستان را ارائه نموده و آمار ثبت ازدواج و طلاق در سال گذشته رو مورد بررسی قرار دادند. در ادامه جلسه ضمن بررسی آمار ازدواج و طلاق در شهرستان نور در خصوص مسائل مختلف جمعیتی شهرستان نور به بحث و گفتگو پرداختند.
 
خدمات ثبت احوال