جمعه 9 اسفند 1398   
 

سال 1398 سال " رونق تولید " ---------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

اخبار و تازه ها
جلسه کارت هوشمند ملی
08:13 1398/10/15
در تاریخ 98/10/14 جلسه نهضت کارت هوشمند ملی در جهت تحت پوشش قرار دادن صد در صدی اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در بخشداری چمستان با حضور بخشدار محترم چمستان ، رئیس اداره ثبت احوال چمستان و نمایندگان دهیاران بخش چمستان برگزار گردید در ابتدای این جلسه جناب آقای مهندس هزارجریبی ، بخشدار محترم چمستان ضمن تا اکید بر اهمیت کارت هوشمند ملی ، در پیش بودن انتخابات و ضرورت به همراه داشتن شماره ملی در فرایند انتخابات و همچنین بیان این نکته که کارت هوشمند ملی در آینده ی نزدیک کلید انجام بسیاری از فعالیت ها خواهد بود به دهیارن تاکید نمود که نهایت همکاری را با اداره ثبت احوال بعمل آورند. در ادامه جلسه آقای جعفریان ، ریاست محترم اداره ثبت احئال ضمن توضیح مختصر در خصوص چگونگی روند اخذ درخواست کارت هوشمند با بیان این نکته که تقریبا 15 درصد از افراد واجد شرایط بخش چمستان تا کنون نسبت به ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام ننموده اند لذا خواستار این شدند که دهیاران نسبت به شناسائی اینگونه افراد اقدام و همکاری لازم را با اداره ثبت احوال در جهت ثبت نام صد درصدی کارت هوشمند بعمل آورند. در ادامه جلسه هر یک از حاضرین سوالات و نکاتی در خصوص چگونگی همکاری با اداره ثبت احوال بیان نمودند.و در پایان بخشدار محترم چند مورد از جمله حضور نمایندگان ثبت احوال در روستاها و اخذ ثبت نام اولیه در محل را به عنوان یکی از مصوبات جلسه تصویب نمودند.
دیدار با بخشدار
09:44 1398/10/11
در تاریخ98/10/11 آقای علی جعفریان ریاست اداره ثبت احوال چمستان با حضور در بخشداری چمستان با جناب آقای هزارجریبی بخشدار محترم چمستان دیدار و گفتگو نمود. در این جلسه رئیس اداره ثبت احوال ضمن ارائه گزارشی در خصوص چگونگی روند ثبت نام کارت هوشمند ملی ، و با توجه به اینکه 15 درصد از واجدین شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در بخش چمستان تاکنون جهت ثبت نام اقدامی ننموده اند لذا همکاری فعال دهیاران را خواستار شد. بخشدار محترم چمستان نیز ضمن اعلام آمادگی مجموعه بخشداری چمستان، دستور برگزاری جلسه مشترک با ثبت احوال و دهیاران بخش چمستان در روز شنبه مورخ 98/10/14 را صادر تا در این جلسه در خصوص چگونگی همکاری دهیاران با اداره ثبت احوال چمستان بحث و گفتگو شود.
بازدید از اداره ثبت احوال چمستان
08:21 1398/10/09
در تاریخ 98/10/8 امام جمعه محترم چمستان به همراه بخشدار محترم چمستان ، ریاست اداره پست و فرماندهی محترم پایگاه مقاومت بسیج به مناسبت هفته ثبت احوال با حضور در اداره ثبت احوال چمستان ضمن بازدید از این اداره با ریاست اداره ثبت احوال چمستان جلسه ای تشکیل شد. در ابتدای این جلسه جناب آقای علی جعفریان ، ریاست اداره ثبت احوال چمستان ضمن ارائه تاریخچه مختصری از تاسیس سازمان ثبت احوال ، اهم فعالیت های سازمان را تشریح و آماری از عملکرد اداره ثبت احوال چمستان در 9 ماهه اول سال 98 ارائه نمودند. امام جمعه محترم چمستان نیز ضمن تبریک هفته ثبت احوال با تشکر از ریاست و مجموعه ثبت احوال چمستان تلاش در جهت هر چه بهتر ارائه خدمات به مردم منطقه را خواستار شدند. در ادامه جلسه نیز بخشدار محترم چمستان ضمن تبریک هفته ثبت احوال در خصوص چگونگی تحت پوشش قرار دادن صد در صدی درخواست کارت هوشمند ملی مطالبی را با ریاست اداره ثبت احوال چمستان در میان گذاشتند.
همایش پیاده روی
08:14 1398/10/07
به مناسبت سوم دی ماه ، روز ثبت احوال ، همایش پیاده پیاده روی با حضور مدیریت محترم اداره کل ثبت احوال مازندران ، جناب آقای ابوترابی ، معاونت محترم هویتی و سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ، فرماندار محترم شهرستان نور ، کارکنان اداره ثبت احوال و خانوده هایشان در مورخ 1398/10/6 در پارک جنگلی نور برگزار شد.
بازدید از اداره ثبت احوال چمستان
10:51 1398/08/18
در تاریخ 1398/8/12 مدیرریت محترم اداره کل ثبت احوال مازندران به همراه معاونین محترم از اداره ثبت احوال چمستان بازدید و ضمن بازدید از بخش های مختلف این اداره ، در جلسه ای که در اتاق ریایت اداره ثبت احوال چمستان برگزار گردید فعالیت های اداره ثبت احوال چمستان در 7 ماهه سالجاری را مورد بررسی و ارزیایی قرار دادند. در ابتدای این جلسه آقای علی جعفریان ، ریاست اداره ثبت احوال چمستان گزارشی از اقدامات و فعالیت های اداره ثبت احوال چمستان در 7 ماهه نخست سالجاری را ارائه نمودند و در ادامه هر یک از معاونین محترم اداره کل ، گزارش و ارزیابی خود از فعالیت اداره ثبت احوال چمستان را بیان داشتند و در پایان نیز ، چناب آقای علی رجبی ، مدیریت محترم اداره کل ثبت احوال مازندران ضمن ابراز رضایت از مجموعه اداره ثبت احوال چمستان ، به بیان فعالیت های مهم سازمان در سالجاری پرداختند.
جلسه شورای اداری
10:39 1398/07/10
جلسه شورای اداری بخش چمستان با حضور بخشدار محترم چمستان ، روسای ادارات چمستان و دهیاران بخش چمستان در روز چهارشنبه موزخ 98/7/10 در محل بخشداری برگزار گردید. در این جلسه که به بررسی مسائل و مشکلات و برنامه های بخش چمستان اختصاص داشت در بخشی از جلسه جناب آقای علی جعفریان رئیس اداره ثبت احوال چمستان ، با بیان این نکته که 15 درصد از واجدین دریافت کارت هوشمند ملی در بخش چمستان تا کنون اقدامی در جهت دریافت هوشمند انجام نداده اند.ضمن بر شمردن اهمیت کارت هوشمند ملی و ضرورت دریافت آن، تلاش بیش از پیش مشئولین و دهیاران را در جهت اطلاع رسانی به مردم در جهت ثبت نام صد درصدی کارت هوشمند ملی را خواستار شد.
برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی
10:12 1398/05/13
در روز شنبه مورخ 1398/5/12 جلسه شورای هماهنگی بخش چمستان با حضور بخشدار محترم چمستان ، رئیس اداره ثبت احوال چمستان و روسای ادارت و نمایندگان دهیاران بخش چمستان ساعت 10:00 صبح در محل بخشداری چمستان برگزار گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای هزارجریبی ، بخشدار محترم بخش چمستان ضمن بر شمردن اهمیت آمارهای ثبت احوال در برنامه ریزی های خرد و کلا ن ، ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی را را با اهمیت خواند و تلاش همه ادارات را در ثبت نام حد اکثری مردم بخش چمستان را خواستار شد. در ادامه جلسه جناب آقای علی جعفریان ، رئیس اداره ثبت احوال چمستان ضمن بر شمردن اهداف سازمان ثبت احوال کشور ، توضیحاتی در خصوص فعالیتهای ثبت احوال از جمله ثبت وقایع حیاتی ، صدور شناسنامه مکانیزه و صدور کارت هوشمند ملی را ارائه دادند. ریاست اداره ثبت احوال چمستان در ادامه ضمن ارائه آماری از فعالیتهای اداره ثبت احوال چمستان در چهارماهه اول سالجاری ، گزارش کاملی از ثبت نام و صدور کارت هوشمند ملی در بخش چمستان را ارائه نمودند و با تاکید بر این نکته که 20درصدر از واجدین دریافت کارت هوشمند تا کنون جهت ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام ننموده اند همکاری همه ی ادارت و دهیاری ها را در این بخش خواستار شدند. در پایان نیز هریک از حاضرین نکات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند ، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بخش چمستان با تصویب 7 مصوبه در خصوص اهمیت و ضرورت دریافت کارت هوشمند ملی و چگونگی اطلاع رسانی و ثبت نام حداکثری منردم بخش چمستان در ساعت 11:00پایان یافت.
حضور کارشناسان اداره کل در اداره ثبت احوال چمستان
09:33 1398/05/13
در روز دوشنبه مورخ 1398/5/7 کارشناسان بخش اسناد هویتی اداره کل ثبت احوال مازندران با حضور در اداره ثبت احوال چمستان ضمن برگزاری جلسه مختصری با رئیس اداره ثبت احوال چمستان ، از بخش های مختلف اداره ثبت احوال چمستان بازدید و فعالیت های این اداره در چهارماهه اول سالجاری را مورد بازبینی و بررسی قرار دادند.
 
خدمات ثبت احوال