پنجشنبه 30 خرداد 1398   
 

سال 1398 سال " رونق تولید " ---------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

اخبار و تازه ها
حضور فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان نور در اداره ثبت احول چمستان
12:49:04 1398/03/26
در تاریخ 98/3/26 ' جناب آقای سرهنگ محمد زمان شالیکار ' فرماندهی محترم انتظامی شهرستان نور با حضور سرزده در اداره ثبت احوال چمستان ' ضمن بازدید از بخش های مختلف اداره ثبت احوال چمستان ' با ریاست اداره ثبت احوال چمستان به بحث و گفتگو پرداختند. در این گفتگو جناب آقای علی جعفریان ' ریس اداره ثبت احوال چمستان گزارشی از فعالیت اداره ثبت احوال چمستان را ارائه نموده و در خصوص برخی مسایل کاری مربوط به حوزه انتظامی به تبادل نظر پراختند.
حضور ریاست محترم دادگستری چمستان در ثبت احوال چمستان
07:02:04 1398/03/26
در تاریخ 25/3/1398 ، جناب آقای اصغری ، ریاست محترم دادگستری چمستان با حضور سرزده در اداره ثبت احوال چمستان ضمن بازدید از بخش های مختلف اداره با ریاست اداره ثبت احوال چمستان به گفتگو پرداختند. در این جلسه جناب آقای علی جعفریان ، ریاست اداره ثبت احوال چمستان ضمن تشریح فعالیت های سازمان ثبت احوال ، گزارشی از عملکرد اداره ثبت احوال چمستان را ارائه نمودند. و درخصوص برخی موضوعات و پرونده های قضائی با ریاست محترم دادگستری چمستان به تبادل نظر پرداختند.
راهپیمایی با شکوه روز قدس
08:43:04 1398/03/11
مردم مومن و ولایت مدار چمستان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، همگام با مردم مسلمان ایران با حضور گسترده و شکوهمند در راهپیمایی روز قدس ، ضمن تجدید پیمان با آرمانهای امام راحل ، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی کوبیدند. ریاست و کارکنان اداره ثبت احوال چمستان نیز همگام با مردم شهید پرور چمستان در این راهپیمایی شکوهمند حضور یافتند.
مناسبت روز ملی جمعیت
09:21:25 1398/02/31
در تاریخ 30/2/1398 به مناسبت روز ملی جمعیت جلسه ای در مجل فرمانداری نور تشکیل گردید. در این جلسه که با حضور فرماندار و معاون فرماندار نور ، بخشداران و شهرداران و روسای ادارات شهرستان نور برگزار گردید به مسائل مربوط به جمعیت شهرستان نور پرداخته شد. در این جلسه فرماندار محترم شهرستان نور ضمن تشریح اهمیت آمارهای جمعیتی در برنامه ریزی های خرد و کلان ، شناخت جمعیت از نظر شاخص های متعدد آن - جنسیتی - سنی - شهری و روستائی و... را در ایجاد و یا بهره برداری از طرح های عمرانی ، اجتماعی و فرهنگی بسیار موثر دانست. در ادامه جلسه رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نور و رئیس اداره ثبت احوال بخش چمستان گزارشی از نرخ جمعیت شهر نور و چمستان را ارائه نموده و آمار ثبت ازدواج و طلاق در سال گذشته رو مورد بررسی قرار دادند. در ادامه جلسه ضمن بررسی آمار ازدواج و طلاق در شهرستان نور در خصوص مسائل مختلف جمعیتی شهرستان نور به بحث و گفتگو پرداختند.
جلسه شورای هماهنگی بخش چمستان
09:25:47 1397/10/24
جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بخش چمستان ، ساعت 11 صبح مورخ 1397/10/20 در محل بخشداری چمستان برگزار گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای حسین هزارجریبی ، بخشدار محترم بخش چمستان و رئیس شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بخش چمستان ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه ، از ریاست و کارکنان اداره ثبت احوال چمستان به جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم منطقه تقدیر و تشکر نموده و با بیان اهمیت آمار های ارائه شده از سوی سازمان ثبت احوال کشور در برنامه ریزی ها ، از همه ی ادارت بخش چمستان خواست تا در ثبت به موقع وقایع حیاتی با اداره ثبت احوال چمستان همکاری کامل داشته باشند. در ادامه جلسه جناب آقای علی جعفریان رئیس اداره ثبت احوال چمستان و دبیر جلسه ، ضمن تقدیر و تشکر از بخشدار محترم بخش چمستان به جهت برگزاری جلسه ، تاریخچه ی مختصری از شکل گیری سازمان ثبت احوال کشور را بیان نموده و با بر شمردن اهداف و فعالیتهای ساز مان ثبت احوال کشور ، گزارش مختصری از فعالیت اداره ثبت احوال چمستان در 9 ماهه اول سال 1397 را ارائه نموده و سپس به مقایسه ولادت ، فوت ، ازدواج و طلاق ثبت شده در 9 ماهه اول سال 1397 با مدت مشابه در سال قبل پرداخته و از همه ی ادارات خواست تا نهایت همکاری با اداره ثبت احوال چمستان را لحاظ نمایند. در ادامه جلسه هر یک از حاضرین در جلسه در خصوص چگونگی همکاری فی مابین اداره خود و اداره ثبت احوال چمستان مسائلی را مطرح نمودند و در پایان ضمن جمع بندی موضاعت مطرح شده با تصویب چند مصوبه ، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بخش چمستان در ساعت 13:00 خاتمه یافت.
حضور در گلزار شهدای چمستان به مناسبت هفته ثبت احوال
12:02:32 1397/10/08
در روز پنجشنبه مورخ 6/10/1397 به مناسبت هفته ثبت احوال ، جناب آقای علی جعفریان ریاست محترم اداره ثبت احوال چمستان با حضور در گلزار شهدای چمستان با اهدای گل و نثار فاتحه با آرمان های امام راحل و شهدای هشت سال دفاع مقدس تجدید پیمان نمودند.
دیدار یا مدیر محترم دفتر نماینده محترم مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی
11:49:27 1397/10/08
در تاریخ 6/10/97 و به مناسبت هفته ثبت احوال ، جناب اقای علی جعفریان رئیس اداره ثبت احوال چمستان با جناب آقای شکروی مدیر محترم دفتر نماینده محترم مردم نور و محمود اباد در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو نمودند. در ابتدای این جلسه جناب آقای جعفریان ضمن تشریح فعالیت سازمان ثبت احوال ، گزارش از فعالیت اداره ثبت احوال در سالجاری را ارائه و با بیان اهمیت فعالیتهای سازمان ثبت احوال در برنامه ریزی های کشور ، به برخی موضاعات مرتبط با ثبت احوال اشاره و درخصوص ساخت ساختمان اداره ثبت احوال چمستان مطالبی را بیان نمودند. در ادامه جناب آقای شکروی ضمن تبریک هفته ثبت احوال به مجموعه کارکنان ثبت احوال ، با تقدیر و تشکر از کارکنان اداره ثبت احوال چمستان ، از عملکرد اداره ثبت احوال چمستان ابراز رضایت نموده و در خصوص ساخت ساختمان اداره ثبت احوال در چمستان قول پیگیری دادند.
دیدار و گفتگو با بخشدار چمستان به مناسبت هفته ثبت احوال
11:31:09 1397/10/08
در تاریخ 5/10/1397 و به مناسبت هفته ثبت احوال ، جناب آقای علی جعفریان رئیس اداره ثبت احوال چمستان با جناب آقای هزارجریبی بخشدار محترم چمستان دیدار و گفتگو نمودند. در ابتدای این گفتگو رئیس اداره ثبت احوال چمستان ضمن بیان اهمیت فعالیت ثبت احوال در برنامه ریزی های خرد و کلان کشور گزارشی از عملکرد اداره ثبت احوال چمستان در سالجاری را ارائه و در ادامه فعالیتهای در دست اجرای سازمان ثبت احوال را تشریح نمودند و در خصوص ساخت ساختمان اداره ثبت احوال چمستان نیز مطالبی را ارائه نمودند. در ادامه بخشدار محترم چمستان ضن تبریک هفته ثبت احوال و تقدیر و تشکر از اداره ثبت احوال چمستان به جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم شریف منطقه ، مطالبی را در خصوص چگونگی رایزنی های لازم در جهت ساختمان اداره ثبت احوال چمستان را بیان نمودند.
 
خدمات ثبت احوال