سه شنبه 5 بهمن 1400   
 

سال 1399 سال  " جهش تولید "-------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

پیوندها
 
ورود به سامانه
 
آمار مراجعات
مهمان :   1
عضو :  0
کل مراجعات  :  16858
امروز :  2
دیروز :  2
نظر سنجی
در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعالی برای شما وجود ندارد
 

اخبار و تازه ها
تصویر
00:00 1400/10/25
مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران با صدور پیامی یکصدو سومین سالگشت تاسیس سازمان ثبت احوال کشور و سوم دیماه روز ملی ثبت احوال را به تمامی مرزداران هویت و تابعیت تبریک گفت و برای همه ی این عزیزان در مسیر کسب رضایت الهی و خدمت رسانی شایسته به آحاد مردم شریف ایران اسلامی آرزوی توفیق و بهروزی نمود.
تصویر
به مناسبت هفته بسیج
09:10 1400/09/23
مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران به مناسبت هفته بسیج با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بسیجیان شهید بلاخص سردار شهید سلیمانی عزیز ، فرارسیدن هفته بسیج را با شعار «بسیج پیشرو در خدمت و امید آفرین» به مردم ولایی استان ، خانواده معزز شهدا ، جانبازان ، ایثارگران و خصوصاً بسیجیان ثبت احوال مازندران تبریک گفت.
تصویر
14:58 1400/08/23
مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران به اتفاق علیرضا افسری معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال مازندران بصورت سرزده در اداره ثبت احوال جویبار حضور یافته و ضمن دیدار با رئیس و کارکنان روند ارائه خدمات در این اداره را مورد ارزیابی قرار داد.
تصویر
14:03 1400/06/21
مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران به اتفاق مرتضی امیرآبادی معاون اسناد هویتی و مصطفی یوسفی مسئول روابط عمومی اداره کل ثبت احوال مازندران بصورت سرزده در اداره ثبت احوال جویبار حضور یافته و ضمن دیدار با رئیس و کارکنان روند ارائه خدمات در این اداره را مورد ارزیابی قرار داد.
تصویر
13:51 1400/06/21
مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران به اتفاق مرتضی امیرآبادی معاون اسناد هویتی ، مصطفی یوسفی مسئول روابط عمومی و رحمت کیانی رئیس اداره ثبت احوال با حضور در دادگستری شهرستان جویبار با محمد ابراهیم یعقوبی رئیس دادگستری این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
تصویر
14:00 1400/02/06
مجتبی فاطمی مدیرکل ثبت احوال استان مازندران روز چهارشنبه مورخ 8 اردیبهشت 1400 به منظور رسیدگی و پاسخگویی به مشکلات مردم شریف استان از ساعت10/30 الی 12 با حضور در (مرکز سامانه سامد و تلفن111) بصورت مستقیم پاسخگوی تماس های مردم و هم استانیهای عزیز مازندرانی می باشد.
تصویر
10:00 1400/01/31
در جلسه کارگروه اتباع و مهاجرین خارجی که با حضور حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی ، انتظامی استانداری مازندران ، فاطمی مدیرکل ثبت احوال ، کریم پور مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی و دیگر اعضاء در استانداری مازندران تشکیل شد شناسنامه 2 نفر از مشمولین قانون ماده واحده (اعطاء تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی) صادر و تحویل گردید.
تصویر
14:00 1399/12/03
دراجرای حقوق شهروندی وپاسخگوئی مدیران دستگاههای اجرائی ،مدیرکل ثبت احوال استان مازندران درروزدوشنبه مورخه1399/12/04دربرنامه سامدحاضرمی گردد.
 
تاریخچه :

جویبار در استان مازندران شهرستانی مجزا و منقطقه‌ای بسیار زیبا و دیدنی در کرانه دریای مازندران برای بازدید توریست های خارجی و ایرانی است که اساس اقتصاد آن بر گردشگری، کشاورزی و ماهی‌گیری استوار است. شهرستان جویبار یکی از شهرستان‌های کوچک استان مازندران است که در گذشته«باغلو» نام داشت و قصبه مرکز دهستان گیلخوران در بخش مرکزی شهرستان قائم شهر بوده است. بعدها پس از احداث راه آهن در شهرستان قائم شهر و ایجاد کارخانه‌های بزرگ نساجی، کنسرو سازی و شالی‌کوبی در قائم شهر، این شهرستان به جرگه شهرهای بزرگ کشور پیوست و جویبار نیز عنوان شهر گرفت. شهرستان جویبار از شمال به ساحل دریای مازندران ‌از خاور به ساری، ‌از جنوب به قائم شهر و از باختر به بابل محدود می‌شود. مرکز این شهرستان در 21 کیلومتری شمال قائم شهر و 18 کیلومتری شمال خاوری ساری واقع است و از نظر جغرافیایی در 52 درجه و 54 دقیقه‌ی درازای خاوری و 36 درجه و 38 دقیقه‌ی پهنای شمالی واقع شده است. جویبار دشتی حاصل‌خیز با خاک مناسب وآب و هوای مرطوب است که آب کشاورزی آن از طریق چاه‌ها و رودخانه‌ها تامین می‌شود. محصولات کشاورزی این شهرستان کوچک ساحلی را پنبه، غلات، کنجد و صیفی‌جات تشکیل‌می دهند. جویبار راه شوسه به قائم شهر و کیاکلا دارد. سواحل زیبای دریای مازندران مهم‌ترین و بزرگ‌ترین جاذبه‌ی گردشگری شهرستان جویبار را تشکیل می‌دهند. صنایع دستی شهرستان جویبار شامل حصیربافی، سبدبافی، مصنوعات چوبی است. دو زیارتگاه به نام های امام‌زاده مهدی میر هادی و امام‌زاده صادق رضا که گفته می‌شود از نوادگان امام صادق (ع) هستند؛ نیز در این شهرستان وجود دارند.
 
جمعیت و تقسیمات سیاسی :

این شهرستان بر اساس سرشماری سال 85 و رشد طبیعی جمعیت هم اکنون حدود 72هزار نفر می باشد.این شهرستان از 2 بخش گیل خواران و مرکزی و 4 دهستان تشکیل شده است
سابقه تاسیس اداره :
 
این اداره در سال 1370 از اداره ثبت احوال قائمشهر منتزع گردید و اولین سند سجلی مربوط به این اداره درتاریخ 13/4/1307 به نام آقای رضا آهنگر جویباری که شغل خود را فلاحت اعلام داشت با تاریخ تولد 1284 تنظیم گردیده است .
 
خدمات ثبت احوال
 
ارتباط با مدير
 
    
 
 
 
فقط فایل با فرمت .jpg .jpeg .png .Xlsx .Xls .Doc .Pdf .Docx .Zip حداکثر حجم فایل ها 500 کیلوبایت می باشد