یکشنبه 9 آذر 1399   
 

سال 1399 سال " جهش تولید "---------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

اخبار و تازه ها
08:27 1399/08/14
زادروز آسمانی‌ترین نوزاد تاریخ، طلوع شادی‌آفرین مهر دانش، تولد بنیان‌گزار دانشگاه پرورش انسان و پیامبر صلح و پیام‌آور مهربانی، حضرت محمد مصطفی (ص) و ولادت ستاره‌ی درخشان سپهر پیشوایی و راهنمایی، امام دانش و پژوهش، حضرت امام‌ جعفر صادق (ع) خجسته باد. پیامبری که با آمدن‌شان، فروتنی، فداکاری، برابری و خدمت‌گزاری را جای‌گزین استکبار و خودبرتربینی و برده‌داری کردند و پرهیزگاری را تنها نشانه‌ی کرامت بشر شمردند و مبارزه‌ با تبعیض و ستم و استکبار را در اندیشه‌ی پیروان‌شان، نهادینه ساختند.
09:22 1399/07/23
حضرت امام رضا (ع) در سال 148 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشودند و در آخرین روز ماه صفر سال 203 هجری قمری به شهادت رسیدند. دوران حیات و امامت حضرت امام رضا (ع)، دوران اوج‌گیرى گرایش مردم به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و گسترش پایگاه‌هاى مردمى خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است. با اوج‌گیری تمایلات مردم به امام هشتم شیعیان جهان (ع)، مامون خلیفه عباسی با دسیسه چینی، ایشان را مسموم و شهید کردند.
12:31 1399/07/14
بــاز دگر بـاره رســیــد اربـعـیــن / جوش زند خـون حـسـیـن از زمیــن شـد چـهـلـم روز عــزای حـسـیــن / جــان جــهــان بـــاد فدای حـسین اربعین آمدوچشم هابازگریان می شود کربلا ماتم سرای اهل ایمـان می شود غصه های آل طه در مسیر کوفه و شام یاد شام تارشان در کنج ویران می شود تا جهان را نوشت و بر پا کرد کربلا را بهشت دنیا کرد … عشق ملیونی حسینی را … اربعین می شود تماشا کرد… السلام علی الحسین…
08:36 1399/06/30
در 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد. صدام حسین رییس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزایر، آغاز تجاوز رژیم بعثی به خاک ایران را اعلام کرد.
09:29 1399/06/11
فداکاری در راه مکتبامام حسین علیه السلام با عمل خود به انسان های مؤمن آموخت هنگامی که اساس مکتب با احکام الهی را زیر پا می گذارد قیام کرد و مردم را هم برای مبارزه با یزید فرا خواند و در این حسین علیه السلام در برابر طاغوت ها قیام کرده، جلو تعدی آنها را بگیرند و از این طریق ارزش های آزاده زندگی کردنیکی از درس های مهم نهضت عاشورا برای همه انسان ها این بود که صرف نظر از هر لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکرامام حسین علیه السلام ضمن تبیین این حقیقت که حاکمیّت یزید بزرگ ترین منکر اجتماعی است برگردد» و در طول این سفر هم خود امام حسین علیه السلام و هم یاران باوفایش در مقابل تمام یاران امام حسین علیه السلام برخورد حضرت ابوالفضل علیه السلام با امان نامه ای است که شمر برای آن ظهر عاشورا وقتی عمرو بن کعب به حضرت عرض کرد: هنگام نماز است، امام علیه السلام نقل شده است وقتی در شب عاشورا امام حسین علیه السلام به اصحاب و برادران و فرزندان لذا از آن حضرت سؤال کرد حتی من هم؟ امام حسین علیه السلام برای امتحان از حضرت جوان مردی و فرزانگیدر تمام صحنه های نهضت عاشورا و نیز در رفتار امام حسین علیه السلام صداقت و جوان مردی «شراف» وقتی حرّ با لشکریانش جلو کاروان امام حسین علیه السلام را گرفت، با وجود این که امام حسین علیه السلام در طول این سفر به چشم می خورد؛ برای مثال وقتی حرّ متوجّه کار نادرست
11:30 1399/04/12
امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا (ص) و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام (ص) است. بنابر نظر مشهور مورّخان وی در یازدهم ذی قعده سال ۱۴۸ هـ. ق، در مدینه منوّره متولد شد. نام مبارکش، علی، کنیه آن حضرت، ابوالحسن و دارای القاب متعددی از جمله؛ رضا، صادق، ‏صابر، فاضل، قره ‏اعین المؤمنین و… هستند، اما مشهورترین لقب ایشان، «رضا» به معنای «خشنودی» است.
10:16 1399/04/10
صبح روزدوشنبه مورخه1399/04/09رأس ساعت 8:30اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی درمحل فرمانداری به ریاست فرماندارمحترم تشکیل گردید
07:47 1399/03/27
امام صادق علیه السلام که ششمین امام معصوم است و مذهب شیعه را با نام او به عنوان مذهب جعفری می شناسند، در سال 80 یا 83 قمری در مدینه به دنیا آمد و پس از رحلت پدر، رهبری فکری و سیاسی شیعیان اصیل پیرو مذهب امامیه را بر عهده گرفت. آن حضرت تا سال 148 قمری در قید حیات بود. در این مدت هزاران شاگرد در محفل درسش حاضر می شدند و مورد ستایش تمامی عالمان عصر خویش بود. در متون دینی شیعه، چندین هزار روایت از آن حضرت در تفسیر، اخلاق و به ویژه فقه، رسیده که باعث عظمت حدیث شیعه و موجب تقویت بنیه علمی آن است.
 
  تاریخچه:

موقعیت جغرافیائی:

کلاردشت بهشت ایران منطقه ای که زبانزد خاص و عام،چه در داخل و خارج کشور بوده و یکی از نقاط خوش آب و هوای کره ی زمین می باشد.کلاردشت با قدمت 4000 ساله که اطراف آن را کوه های پوشیده از برف و جنگل های بکر و طبیعی تشکیل داده و در 35 کیلومتری بخش مرکزی سواحل جنوبی دریای خزر واقع گشته و دارای جاذبه های توریستی و تفریحی بسیار زیادی است.

کوه،جنگل،دشت،دریاچه،رود،آبشار،آب و هوای لطیف،مردمان سازگار و مهمان دوست و برخی آثار و ابنیه های تاریخی در گستره ای نسبتا محدود یکجا گرد هم قرار گرفته اند.منطقه کلاردشت با جاذبه های فراوانش سالانه پذیرای هزاران  گردشگر داخلی وخارجی است.

 جمعیت :

بر اساس سرشماری سال 1385 و رشد طبیعی جمعیت هم اکنون کلاردشت دارای  39198  نفر جمعیت می باشد.
 
سابقه تاسیس اداره :
 
در سال 1370 از اداره ثبت احوال چالوس منتزع شده و اولین سند سجلی در این اداره به نام آقای محمد کاظم عسگریان که شغل خود را فلاحت اعلام داشته و با تاریخ تولد 1267 تنظیم شده است .


خدمات ثبت احوال