شنبه 16 آذر 1398   
 

سال 1398 سال " رونق تولید "---------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

اخبار و تازه ها
11:58 1398/09/16
ظهر روز سیزدهم آذر ماه طی جلسه ای با حضور کامران پولادی فرماندار و رییس ستاد انتخابات شهرستان ، دادستان عمومی و انقلاب ، رییس هیات نظارت ، رییس ثبت احوال و سی نفر از معتمدین کلاردشت در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .
08:29 1398/08/16
استاندار محترم مازندران ، ورزش صبحگاهی و صبحانه سالم با حضور کامران پولادی فرماندار شهرستان کلاردشت ، بخشدار مرکزی ، شهردار ، رئیس شورای شهر، روساء و پرسنل ادارات با هماهنگی اداره ورزش و جوانان در سالن ورزشی بعثت برگزار شد . صبح امروز دوشنبه سیزدهم آبان ماه در راستای تحقق شعار امید اجتماعی ، نشاط و سلامت در سطح استان
10:27 1398/07/15
: صبح روز یکشنبه چهاردهم مهر ماه به مناسبت فرا رسیدن روز روستا و عشایر و در راستای بررسی و بازدید میدانی از دریاچه دریوک در روستای پیمبور هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور کامران پولادی و اعضای شورای اداری با همراهی دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها در این منطقه برگزار شد . ‎ در این جلسه فرماندار شهرستان کلاردشت با هشدار به عوامل ساخت و سازهای غیر مجاز گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز یکی از دغدغه‌های مهم استاندار و رئیس کل دادگستری مازندران است و به همین خاطر در برخورد با این مساله هیچگونه اغماضی صورت نمی‌گیرد.
09:17 1398/05/23
تقریباً همه مسلمانان داستان به امامت رسیدن حضرت علی علیه السلام را می دانند. روزی که پیامبر اکرم اسلام (صلی الله علیه و آله) هنگام برگشت از سفر حج، نزد یاران خود، علی را به عنوان جانشین و ولی مومنین اعلام کرد. روایات زیادی درباره عید غدیر و اتفاقی که در آنجا رقم خورد عنوان شده است. بسیاری از علما و تاریخ دانان این واقعه را ثبت نموده و تحلیل کرده اند. اما سوال اینجاست که آیا اطلاعات ما درباره عید غدیر خم کافی است یا خیر.عظمت این روزتاریخی آنقدرزیاداست که اگرتمام علمای جهان هرروزه سخنوری نمایندبزرگی این روزرانمی توانندبیان کنند.
13:50 1398/05/15
درمورخه 98/05/14روزدوشنبه باحضور فرماندارمحترم ومعاون محترم ایشان وریاست محترم ثبت احوال ودیگراعضای محترم جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی برگزارگردید
12:49 1398/05/15
درمورخه98/05/14روزدوشنبه ریاست محترم اداره ثبت احوال کلاردشت درجلسه دهیاران محترم باحضوربخشدارمحترم شرکت نمود
11:11 1398/04/05
حضرت امام «جعفر صادق» (ع) نواده رسول خدا (ص) در روز بیست و پنجم شوال سال 148 هجری قمری به دستور منصور دوانیقی، حاکم ستمکار عباسی به شهادت رسید.
11:34 1398/03/13
امــــامـا حـــــرمت ایـــــــــــران تو بـودی تــمام روح ایـن ســــــامـان تو بودی ز چشمم سیل اشک سرخ جاری است دلـم سـرشار از ابر بــــــهاری است ای خـــمینــی ای مــــسیحــای زمـــان ای تـــسلای دل و آرام جــــــــــــان یــاد تو مـــا را چـراغ روشـــــــــن است عشق تو همواره در جان و تن است
 
  تاریخچه:

موقعیت جغرافیائی:

کلاردشت بهشت ایران منطقه ای که زبانزد خاص و عام،چه در داخل و خارج کشور بوده و یکی از نقاط خوش آب و هوای کره ی زمین می باشد.کلاردشت با قدمت 4000 ساله که اطراف آن را کوه های پوشیده از برف و جنگل های بکر و طبیعی تشکیل داده و در 35 کیلومتری بخش مرکزی سواحل جنوبی دریای خزر واقع گشته و دارای جاذبه های توریستی و تفریحی بسیار زیادی است.

کوه،جنگل،دشت،دریاچه،رود،آبشار،آب و هوای لطیف،مردمان سازگار و مهمان دوست و برخی آثار و ابنیه های تاریخی در گستره ای نسبتا محدود یکجا گرد هم قرار گرفته اند.منطقه کلاردشت با جاذبه های فراوانش سالانه پذیرای هزاران  گردشگر داخلی وخارجی است.

 جمعیت :

بر اساس سرشماری سال 1385 و رشد طبیعی جمعیت هم اکنون کلاردشت دارای  39198  نفر جمعیت می باشد.
 
سابقه تاسیس اداره :
 
در سال 1370 از اداره ثبت احوال چالوس منتزع شده و اولین سند سجلی در این اداره به نام آقای محمد کاظم عسگریان که شغل خود را فلاحت اعلام داشته و با تاریخ تولد 1267 تنظیم شده است .


خدمات ثبت احوال