سه شنبه 12 فروردین 1399   
 

سال 1398 سال " رونق تولید "---------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

اخبار و تازه ها
09:02 1398/12/15
کرونا (corona) به معنای تاج یا هاله است و شکل ظاهری ویروس کرونا زیر میکروسکوپ، شبیه به یک تاج سلطنتی است. کرونا ویروس‌ها، طیف وسیعی از ویروس‌ها را شامل می‌شوند. ساده‌ترین نوع آن سرماخوردگی معمولی و پیچیده‌ترین نوع آن در حال حاضر بیماری کرونا است. شهر ووهان چین اولین شهری است که درگیر بیماری ویروسی کرونا شده. در حال حاضر تمام ساکنان این شهر در قرنطینه قرار دارند. شکل ساده‌تر این ویروس در گذشته نیز در بیماری‌هایی مانند سارس و نوعی آنفولانزا، مشاهده شده بود اما عامل بیماری مرگباری که این روزها دنیا را به حالت اضطرار در آورده است، جدیدترین نوع ویروس کرونا است. سرعت انتقال این بیماری، بسیار بالا است .
08:11 1398/11/23
مردم ولایتمدار و شریف شهرستان کلاردشت با حضور فرماندار ، امام جمعه و مسئولین امروز 22 بهمن پس از گذشت چهل و یک سال از پیروزی انقلاب اسلامی در زیر بارش برف سنگین و سرمای شدید با قدم های استوار و انقلابی و مشت های گره کرده به خیابان آمدند تا در جشن چهل و یکمین سالگی انقلاب شرکت کنند و بار دیگر همدلی و وحدت ایرانیان را زیر لوای ولایت فقیه در تلاقی باشکوهی جلوه ای از دریای وحدت و عشق را به همگان نشان دهند . ‎
08:22 1398/11/13
بازخوانی خاطرات دهه فجر دههٔ فجر به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گفته می‌شود که طی آن امام خمینی بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت و سلطنت پهلوی در بیست و دوم بهمن ماه منقرض شد.
09:15 1398/10/14
حاج قاسم سرداربزرگ توسط خبیث ترین انسانهای روی زمین آسمانی شدوبه آرزوی دیرنش رسید
08:20 1398/10/11
برگزاری مراسم پاسداشت حماسه نهم دی ماه در شهرستان کلاردشت
08:11 1398/10/05
دیدار فرماندار با رئیس و کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان کلاردشت به مناسبت صدویکمین سالروزتأسیس ثبت احوال
11:58 1398/09/16
ظهر روز سیزدهم آذر ماه طی جلسه ای با حضور کامران پولادی فرماندار و رییس ستاد انتخابات شهرستان ، دادستان عمومی و انقلاب ، رییس هیات نظارت ، رییس ثبت احوال و سی نفر از معتمدین کلاردشت در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .
08:29 1398/08/16
استاندار محترم مازندران ، ورزش صبحگاهی و صبحانه سالم با حضور کامران پولادی فرماندار شهرستان کلاردشت ، بخشدار مرکزی ، شهردار ، رئیس شورای شهر، روساء و پرسنل ادارات با هماهنگی اداره ورزش و جوانان در سالن ورزشی بعثت برگزار شد . صبح امروز دوشنبه سیزدهم آبان ماه در راستای تحقق شعار امید اجتماعی ، نشاط و سلامت در سطح استان
 
  تاریخچه:

موقعیت جغرافیائی:

کلاردشت بهشت ایران منطقه ای که زبانزد خاص و عام،چه در داخل و خارج کشور بوده و یکی از نقاط خوش آب و هوای کره ی زمین می باشد.کلاردشت با قدمت 4000 ساله که اطراف آن را کوه های پوشیده از برف و جنگل های بکر و طبیعی تشکیل داده و در 35 کیلومتری بخش مرکزی سواحل جنوبی دریای خزر واقع گشته و دارای جاذبه های توریستی و تفریحی بسیار زیادی است.

کوه،جنگل،دشت،دریاچه،رود،آبشار،آب و هوای لطیف،مردمان سازگار و مهمان دوست و برخی آثار و ابنیه های تاریخی در گستره ای نسبتا محدود یکجا گرد هم قرار گرفته اند.منطقه کلاردشت با جاذبه های فراوانش سالانه پذیرای هزاران  گردشگر داخلی وخارجی است.

 جمعیت :

بر اساس سرشماری سال 1385 و رشد طبیعی جمعیت هم اکنون کلاردشت دارای  39198  نفر جمعیت می باشد.
 
سابقه تاسیس اداره :
 
در سال 1370 از اداره ثبت احوال چالوس منتزع شده و اولین سند سجلی در این اداره به نام آقای محمد کاظم عسگریان که شغل خود را فلاحت اعلام داشته و با تاریخ تولد 1267 تنظیم شده است .


خدمات ثبت احوال