سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1400/04/08         ساعت 02:33:19     گروه خبری ستادی

تصویر

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، پنجمین کارگاه آموزشی بازرسین سلامت اداری موضوع مواد 91 و  92 قانون مدیریت خدمات کشوری ادارات کل ثبت احوال استانها با حضور رییس سازمان، معاونین، مدیر کل حراست، مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات،  مدیرکل امور اسناد هویتی ایرانیان خارج از کشور، مدیر کل امور اسناد هویتی و تعدادی از معاونین مدیران کل و کارشناسان حوزه های ذیربط در محل سالن جلسات حوزه ریاست سازمان تشکیل شد. 

در این مراسم رییس سازمان ثبت احوال کشور ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر سال 1360 ، از مشارکت مدیران و کارکنان ثبت احوال دربرگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری، شورای های اسلامی شهر و روستا در کشور و همچنین انتخابات میاندوره ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دربرخی استان ها تشکر کرد.

حمید درخشان نیا با اشاره به اهمیت موضوع بازرسی در ارتقاء سطح سلامت اداری سازمان، بازرسان را عیون سازمان نامید و عملکرد آنها را بازدارنده و موثر عنوان کرد.

 وی در ادامه  از اقدامات شایسته مدیرکل بازرسی سازمان و بازرسان سلامت اداری ادارات کل استانها تقدیر و تشکر کرد و اقدامات چند ساله اخیر آنها را موجب ارتقاء سطح کمی و کیفی بازرسی ها در سطح کشور دانست.

در ادامه مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات ضمن بیان برخی از فعالیت ها و اقدامات بازرسان استانها تعداد بازرسی ها از ادارات و دفاتر پیشخوان دولت در سطح کشور در سال  1399 را با وجود محدودیت های ناشی از ویروس کرونا بیش از 600 مورد اعلام و با عنایت به دسترسی ایجاد شده جهت نظارت های سیستمی بازرسان از طریق سامانه report   به نظارت مستمر بازرسین از طریق سامانه مذکور اشاره کرد.

خسروی از بازرسان استان های مازندران، خراسان جنوبی،کرمانشاه و زنجان که در ارزیابی سال گذشته حائز رتبه برتر شده اند، تقدیر و تشکر کرد.

سیف اله ابوترابی معاون امور اسناد هویتی سازمان نیز بر جایگاه و وظایف بازرسین و اهمیت انتصاب آنها از سوی رییس سازمان و همچنین انعکاس دقیق مسائل و مشکلات احصاء شده در بازرسی های بعمل آمده به سازمان جهت اصلاح امور تاکید و پیشنهاد کرد: بازرسان اسامی کارمندان نمونه و موفق که خدمات برجسته ای انجام داده اند را جهت تشویق به سازمان  اعلام کنند .

فرهنگ مولوی معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان ضمن تشریح نکات مهم مربوط به حوزه معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی نقش بازرسین در جهت اصلاح رویه ها و مرتفع کردن نواقص را با اهمیت  دانست.

در بخش دیگری از این کارگاه آموزشی مشایخی مدیر کل امور اسناد هویتی ایرانیان خارج از کشور، پارسا مهرمدیر کل امور اسناد هویتی، کریمی معاون اداره کل مهندسی عملیات ، سلطانی رییس اداره امور انتظامی و نظارت بر هیاتهای حل اختلاف اداره کل حقوقی، ایرجی معاون دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات و متولی کارشناس دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات نسبت به طرح برنامه ها و نظرات آموزشی خود جهت ارتقاء امور بازرسی پرداختند و در خاتمه جلسه با پرسش و پاسخ به سوالات بازرسین به پایان رسید.