سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تصویر
رونمایی از آثار پژوهشی حقوق ثبت احوال

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، مراسم رونمایی از آثار پژوهشی حقوق ثبت احوال حضور رییس، معاونین، مشاورین و مدیران کل ستادی و استانی ثبت احوال و تیم اجرایی پژوه های حقوق ثبت احوال در سالن شهید سردار قاسم سلیمانی برگزار شد.

در این مراسم از پنج کتاب با عناوین نیازسنجی پژوهشی، بازنگری و اصلاح قانون ثبت احوال، مأخذشناسی حقوق ثبت احوال، روش شناسی بازنگری و اصلاح قانون ثبت احوال، قانون ثبت احوال در نظم حقوقی کنونی و دانشنامه حقوق ثبت احوال رونمایی شد.

در ابتدای مراسم رئیس مرکز آموزش و پژوهش ضمن خیرمقدم به مدعوین توضیحاتی در مورد روند به ثمر رسیدن این آثار ارزشمند ارائه کرد.

در ادامه رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: از خدای مهربان سپاسگزارم که این توفیق را به ما عنایت کرد که این آثار ارزشمند، مهم و ماندگار به سرانجام برسانیم. همه همکاران عزیز در سراسر کشور مشارکت و مطالعه نمودند و این اثر مهم حاصل همیاری همه جانبه سازمان بود.

حمید درخشان نیا افزود: دوستان عزیز در مرکز آموزش و پژوهش بویژه مدیر مرکز که با انگیزه بسیار بالا و ستودنی تلاش کردند تا این آثار به ثمر برسد. در اینجا ما شاهد تولید علم و درواقع تولید نور در سازمان هستیم چون به مثابه نور باعث حرکت آگاهانه در مسیر سازمان می شود.

وی با بیان اینکه این اولین باری است که سازمان یک مساله پژوهشی با این اهمیت را به این شکل از طریق تیم تحقیقاتی حرفه ای در مجموعه ای کاملاً علمی و حقوقی با کمترین هزینه ممکن که در قبال کار انجام شده بسیار ناچیز است، از طریق برون سپاری به انجام رسانده است. اینکار پایه ای مناسب و سنگ بنای خوب و مبارک برای مطالعات بیشتر و تکمیلی است تاکید کرد: قطعاً آیندگان این کار را با شیوه کاملتری دنبال خواهند کرد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: روحیه دانش پژوهشی در سازمان جزء نتایج حاصل از این کتب است. تجربه علم و واقعیت در این اثر به نمایش گذاشته شده است.

درخشان نیا اظهار امیدواری کرد: ان شا الله این کتب منشاء خیر و برکت برای کمک به  انسانها، سال های سال مورد استفاده قرار بگیرد.

وی در پایان مراسم ضمن تشکر مجدد از عوامل اجرایی و دست اندرکاران تهیه آثار بویژه همکاران در مرکز آموزش و پژوهش به نمایندگی از تیم اجرایی پروژه از درویش زاده تقدیر  و از آثار رونمایی کردند.