سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1400/10/15         ساعت 19:25:35     گروه خبری ستادی

تصویر

  به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، هاشم کارگر معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور در همایش سراسری مدیران ستادی و استانی این سازمان با گرامیداشت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین یاد و خاطره شهدای اسلام به ویژه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: سرلوحه برنامه های این دولت خدمت گزاری به مردم است که در دین اسلام و کلام حضرات معصومین (ع) به آن تاکید شده و مورد توجه خاص قرار گرفته است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: خدمت رسانی به مردم در همۀ  عرصه ها بروز و ظهور پیدا خواهد کرد امّا تجلی آن در دستگاه های حاکمیتی و خدماتی بیشتر خواهد بود.

هاشم کارگر رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: مهمترین هدف و برنامه این سازمان حرکت به سمت سازمانی تمام الکترونیک با بهره گیری از فناوریهای نوین به منظور تحقق هویت هوشمند در کشور است.

کارگر با بیان اینکه ثبت احوال هویت و موجودیت اشخاص را احراز و معرفی و از آن امانتداری می کند اذعان نمود: هر چه در این مسیر دقیق تر، سریع تر و صحیح تر عمل کنیم شهروندان راحت تر ، بهتر و با کیفیت مناسب تری به حقوق اجتماعی خود خواهند رسید. زیرا خدمات ثبت احوال ، زیرساخت بسیاری از اقدامات سایر دستگاههای دیگر است و این نشان دهنده اهمیت والای جایگاه این نهاد می باشد.

معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه اطلاعات سازمان ثبت احوال مبنای بسیاری از فعالیتها ، خدمات و اقداماتی است که بخشهای دولتی و خصوصی به آن می پردازند. ضرورت تحول در این سازمان بسیار مهمتر و اساسی تر خود را نشان می دهد.

وی هدف را حرکت به سمت هویت هوشمند و سازمانی تمام الکترونیک عنوان کرد و گفت: تمام زیرساختهای لازم در این زمینه موجود یا در دسترس است و می توان با یک برنامه عملیاتی منسجم و با تلاش همه بخشهای سازمان این مهم را تحقق کرد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور همچنین داشتن چشم انداز منطقی، برنامه محور بودن، تأمین امنیت در حوزه فناوری، ارتباط مستمر ستاد و ادارات استانی، ایجاد کارگروه های تخصصی ، ایجاد حوزه های متناظر در صف و ستاد و پایش آنها را از مدیران سازمانی خواستار شد.

کارگر با تاکید بر ضرورت بهبود وضعیت معیشت همکاران و ارتقا جایگاه و منزلت کارکنان افزود: حفظ کرامت همکاران، اصلاح وضعیت حقوق و افزایش امکانات از مهمترین اولویت های سازمان خواهد بود که لازم است کلیه بخش های سازمان و مدیران در این زمینه با جدیت پیگیری نمایند.

وی در همین رابطه افزود: سعی شده در همین مدت کوتاه با طرح موضوع با مراجع ذیصلاح و حضور در جلسات گوناگون شرایط معیشتی همکاران و کمبود منابع مورد نیاز تبیین شود.

وی همچنین استفاده از مدیران کل استانی در کارگروه های ستادی و منطقه ای، حضور جدی مدیران کل در جلسات و شوراهای استانی، روزآمدسازی و رفع استهلاک تجهیزات اداری، ایجاد بانک نیروی انسانی با هدف جبران کمبود و شناسایی نیروهای جوان و با انگیزه ، فعالیت و حضور یکپارچه مدیران سراسر کشور جهت تعامل با مراکز تصمیم ساز، بهره برداری مناسب از فضای مجازی و تسهیل ارائه خدمات ، توجه به آموزش اثربخش به منظور ارتقا دانش سازمانی ، بروزرسانی قوانین و مقررات در حوزه ثبت احوال و نیز توجه به ظرفیت های موجود در بهره برداری از کارت ملی هوشمند مطالب مبسوطی را بیان نمود.

در این همایش معاونین و مدیران کل ستادی به ارائه مطالبی درخصوص حوزه کاری خود پرداخته و گزارش هایی را ارائه نمودند.

در ابتدای این نشست دبیر ستاد اقامه نماز سازمان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا به بیان مطالبی در باب لزوم احترام و رعایت عدالت در همۀ شئون رفتاری پرداخت و ضمن بیان روایاتی از معصومین (ع) حزب گرایی و قبیله گرایی را صفتی مذموم در اخلاق حاکمان دانست و زینت حکمرانی مطلوب را عدل و عدالت و برخورداری از انصاف بیان نمود . همچنین در این مراسم یکی از ذاکرین اهل بیت علیهم السلام به مدیحه سرایی و ذکر مصیبت حضرت زهرا (س) پرداخت.

در پایان مراسم نیز از خدمات محمدعلی رفیع پور معاون پیشین برنامه ریزی ، مدیریت و توسعه منابع سازمان که به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند تقدیر و تشکر بعمل آمد .