چهارشنبه 3 بهمن 1397   
 
تاریخ 1397/04/20     تعداد دفعات مشاهده 71 بار     ساعت 06:53:05     گروه خبری عمومی

مصادف با روز جهانی جمعیت، شورای راهبردی جمعیت استان قم با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری و سایر اعضای شورا برگزار گردید.
روز چهارشنبه مورخ 97/4/20 مصادف با روز جهانی جمعیت، شورای راهبردی جمعیت استان قم از ساعت 9 الی 10 صبح با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری و سایر اعضای شورا برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا خلیل مرادی مدیر کل مصوبات جلسات قبل را قرائت نمود و اعضا در خصوص چگونگی عملکرد خود در این ارتباط توضیحاتی ارائه نمودند و در ادامه خلیل مرادی به لزوم گنجاندن برنامه های تشویقی جهت ترغیب عموم به فرزندآوری اشاره نمود و اذعان داشت متأسفانه تصمیمات محدودی هم که در جهت تشویق زنان به فرزند آوری اتخاذ شده فقط در خصوص زنان شاغل در ادارات دولتی می باشد و به زنان خانه دار که بخش اعظم زنان کشور را تشکیل می دهند توجه نشده است و ابراز امیدواری نمود با توجه ویژه به زنان خانه دار و تشویق ایشان گامی مؤثر در افزایش جمعیت برداشته شود.
.در ادامه حضار پیشنهادات خودرا مطرح نمودند و پس از تبادل نظر مقرر گردید  در هر اداره اتاق فکر تشکیل گردد و در خصوص مبحث مهم جمعیت ایده و پیشنهاد ارائه دهند.همچنین صدا و سیما و شهرداری جهت تبلیغات موضوع افزایش جمعیت مساعدت نمایند.
مهندش هاشمی معاون محترم سیاسی امنیتی استاندار قم نیز با تأکید بر اهمیت موضوع جمعیت، خواستار تلاش و همت کلیه اعضای شورا و دستگاه های اجرایی استان شد تا در جهت  دستیابی به مبحث افزایش جمعیت موفقیت حاصل شود.
  همچنین در انتهای جلسه مقرر شد کلیه اعضا بصورت فصلی(هر3ماه یکبار) گزارش عملکرد خود را در خصوص بحث جمعیت به دبیرخانه شورا (ثبت احوال)  ارائه نمایند.