آمار مراجعات
  مهمان :   1
  عضو :   0

آمار این صفحه
  امروز :   0
  دیروز :   18
  کل مراجعات :   66208
 
عکسهایی از نمادشهر سمنان

 
نمایی از اداره کل ثبت احوال استان سمنان
 
ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :   
 

« اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری - - - - - - - ، - - - - - - - - - - - - - ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اخبار و تازه ها
تبریک انتصاب
عرض تبریک و خیرمقدم به جناب آقای دکتر خباز استاندار سمنان
جناب آقای دکتر خباز استاندار محترم سمنان، انتصاب شایسته ی حضرتعالی را به عنوان استاندار سمنان تبریک و تهنیت عرض می نماییم. از درگاه ایزد منان توفیق روز افزون را برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در دولت تدبیر وامید و درجهت رشد و شکوفایی ایران اسلامی مسألت داریم.
        10:23:03       1394/09/05
انا لله و انا الیه راجعون
عرض تسلیت به رئیس سازمان ثبت احوال کشور
با کمال تاسف و تاثر اداره کل ثبت احوال استان سمنان، درگذشت صبیه محترمه جناب آقای آوایی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور را خدمت ایشان و خانواده محترمشان تسلیت عرض می نماید و برای آن مرحومه علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل را از درگاه ایزد منان خواستار است. 
        09:27:44       1394/09/05
بازرسی از ایستگاههای کارت هوشمند
سرکشی از ایستگاههای کاری کارت هوشمند ملی توسط گروه بازرسی
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان سمنان، در آخرین روز از ماه آبان گروه بازرسی اداره کل ثبت احوال استان سمنان شامل آقایان احسانی معاون اسناد هویتی و قندالی معاون فناوری اطلاعات و آمارجمعیتی، از ایستگاههای کاری کارت هوشمند ملی واقع در شهرستانهای سرخه و مهدیشهر بازدید بعمل آوردند.
        11:16:15       1394/09/02
هفته بسیج گرامی باد
بسیج در کلام مقام معظم رهبری
امروز همه جوانان ما، پیروان ما، دانشجویان ما، روحانیون ما، بزرگان ما و کوچکان ما فهمیدند که سعادتشان در این است که اسلام را با بصیرت و روشن بینی و با خردمندی بفهمند و آن را به کار گیرند تا بتوانند از دشمنی ها کم کنند و این همان بسیج است؛ حقیقت بسیج یعنی این.
        12:41:01       1394/08/30
کارت هوشمند ملی
اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات ثبت احوال استان سمنان
با عنایت به در پیش بودن انتخابات سال جاری ستاد انتخابات اداره کل ثبت احوال استان سمنان اطلاعیه شماره یک خود را به کارت هوشمند ملی اختصاص داده است که در ادامه ...
        14:06:21       1394/08/26
پودمان آموزشی
برگزاری کلاس آموزشی قوانین و مقررات ثبت احوال در سمنان
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان سمنان، یک دوره کلاس آموزش قوانین و مقررات ثبت احوال ویژه کارکنان جدیدالاستخدام در سالن اجتماعات اداره کل ثبت احوال استان سمنان شروع و در حال برگزاری است.
        13:50:39       1394/08/26
2 سال خدمت
عملکرد اداره کل ثبت احوال استان سمنان در دولت تدبیر و امید
اداره کل ثبت احوال استان سمنان آمار و عملکرد خود را در دو سال خدمتگذاری دولت تدبیر و امید در بخشهای مختلف از جمله افتتاح ادارات جدید، توسعه شبکه های اعلام، صدور کارت هوشمند ملی و شناسنامه های مکانیزه و... اعلام کرد.
        13:47:16       1394/08/23
برگزاری جلسه شورای اداری
جلسه شورای اداری ثبت احوال استان سمنان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان سمنان، جلسه شورای اداری ثبت احوال استان با حضور طالب بیدختی مدیرکل، معاونین و رؤسای ادارات تابعه استان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
        13:41:03       1394/08/18
[آرشيو]     
 
ثبت احوال استان سمنان
      

مشخصات کلی استان  

سمنان از دیرباز یکی از شهرهای چهاردهمین ایالت تاریخی ورن(ورنه) از تقسیمات شانزده گانه اوستایی در دوران باستان بوده است. برخی از دانشمندان ایالت مزبور را گیلان فعلی می دانسته اند، ولی قدر مسلم این است که ورن یا ورنه متشکل از صفحات جنوبی البرز و خوار، شامل سمنان، دامغان، خوار، دماوند، فیروزکوه، شهمیرزاد، لاسگرد، ده نمک، آهوان، قوشه، و یمه و نقاط کوهستانی مازندران بوده است.

سمنان در دوره بعد از اسلام جزو سرزمین تاریخی قومس(کومش) به شمار می آید نام جغرافیایی قومس تا اواخر دوران قاجاریه بر سر زبان ها بود ولیکن در دوران حکومت رضاخان، سمنان در شمار شهرهای استان دوم، یعنی مازندران درآمد.

در آغاز سال 1340 هجری شمسی در زمان نخست وزیری دکتر علی امینی و وزارت کشور سپهبد عزیزی به پیروی از سنت تاریخی، طبق تصوبه نامه هیئت وزیران، ایالت کومش(سمنان، دامغان، شاهرود، بسطام، سنگسر( مهدی شهر)، سرخه و شهمیرزاد و نقاط تابعه آنها) از نظر تقسیمات کشوری به نام فرمانداری کل سمنان نامگذاری شد. مرکز حکومت آن نیز در شهر سمنان تغیین و مستقر گردید.

در سال 1355 هجری شمسی طبق تصمیم دولت وقت با اضافه شدن دماوند، فیروزکوه، گرمسار و ورامین فرمانداری کل سمنان به استان سمنان تبدیل شد و مرکز آن نیز همچنان شهر تاریخی سمنان باقی ماند. البته بر اساس آخرین تقسیمات کشوری سه شهرستان دماوند، فیروزکوه و ورامین از استان سمنان منتزع گردیدند.

استان سمنان دارای  شهرستان های   آرادان ، دامغان، سمنان ، شاهرود، گرمسار، مهدی شهرو میامی می باشد.

مساحت استان سمنان معادل 97491 کیلومترمربع می باشد.

  آمار جمعیت استان سمنان به تفکیک بخش بر اساس آخرین تقسیمات کشوری : سال 1390
 

تاریخچه ثبت احوال سمنان

در راستای توسعه ادارات ثبت احوال در کشور ، در سال1304   ادارات ثبت احوال سمنان و شاهرود تأسیس شد.در حال حاضر اداره کل ثبت احوال استان سمنان با10 اداره شهرستان و بخش و  نمایندگی  دارای شبکه رایا نه ای فعال متصل به دیتا سنتر سازمان می باشد که با بهره برداری از سامانه های تخصصی مبتنی بر وب خدمات شناسنامه ای و کارت شناسایی و آماری را به صورت بر خط ارائه می دهد

 

 
آماررویدادهای حیاتی شش ماهه اول سال 94استان سمنان

ولادت 
ـ درشش ماهه اول سال94 تعداد 5439واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8/2 درصد افزایش داشته است
ـ تعداد ولادت ثبت شده شهری درشش ماهه اول سال94 برابر با 4662 رویداد و تعداد ولادت روستایی آن برابر با 777 رویداد می باشد 
به طور متوسط در مقابل هر ولادت روستایی، 6 ولادت شهری به ثبت رسیده است
ـ درشش ماهه اول سال94 تعداد ولادت ثبت شده تا یکسال پس از وقوع برابر با 5415 واقعه می باشد 
ـ تعداد ولادت ثبت شده در مهلت قانونی درشش ماهه اول سال94 برابربا 5398 واقعه می باشد
ـ نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت درشش ماهه اول سال94 با 4/103است که همین شاخص در مدت مشابه سال قبل 3/103
 بوده است. یعنی در مقابل هر 100   واقعه ولادت ثبت شده دختر 103واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است
فوت
درشش ماهه اول سال94 تعداد 1591 واقعه فوت به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2/15درصد کاهش داشته است 
تعداد فوت ثبت شده در مناطق شهری درشش ماهه اول سال94 برابربا 1206 رویداد و تعداد فوت ثبت شده در مناطق روستایی برابر است با 385 
درشش ماهه اول سال94 تعداد فوت ثبت شده تا یکسال پس از وقوع برابر با 1549 واقعه می باشد
تعداد فوت ثبت شده در مهلت قانونی درشش ماهه اول سال94 برابربا 1541واقعه می باشد
درشش ماهه اول سال94 در مقابل هر 100 فوت ثبت شده زنان تعداد 5/122 مورد فوت مردان به ثبت رسیده است که همین نسبت در مدت مشابه سال قبل 3/103 بوده است

                  
                   
 
                     ]
 
          
 
اطلاعيه ها
 
جستجو
   
 
 
 
    
  سال 94  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
شماره تلفن رسیدگی به شکایات گردشگران : 3330220
سامانه پیامکی : 30006418
سامانه کشوری 09669