تاریخ 1399/08/25         ساعت 20:04:42     گروه خبری خبر

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان زنجان : جلسه شورای اقامه نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سلطانی امام جماعت اداره کل ، مدیر کل ثبت احوال ، شورای معاونین و اعضای جلسه برگزار شد.

جلسه با تلاوتی چند از کلام ا.. مجید آغاز شد؛ سپس ساسان اسمی دبیرستاد اقامه نماز گزارشی از وضعیت برگزاری نماز جماعت  ارائه نمود و افزود : تفاهم نامه ای که با ستاد اقامه نماز استان منعقدگردیده برنامه هایی در طول سال اجرا شده که در ادامه براساس زمانبندی در حال انجام است.  

سپس در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سلطانی با ذکر اینکه نماز ستون دین است افزود : برخلاف تصور بعضی از افراد که دین را یک مساله فردی می دانند بایدگفت که دین یک مساله کاملا اجتماعی ست همانطور که خداوند درقرآن کریم فرموده : خدا را عبادت کنید و برای او شریکی قائل نشوید و به والدین خود احسان و به یتیمان و مساکین و همسایه ها و خویشاوندان دور و نزدیک نیکی کنید.

وی تصریح کرد:  در شرایط کنونی که بیماری کرونا عارض شده همه در قبال همدیگر مسئول هستیم و حق نداریم با رعایت نکردن مسائل بهداشتی به دیگران خسران برسانیم که البته این یک مسئولیت کاملا اجتماعی و یک وظیفه شرعی بوده و مراجع نیز بر آن تاکید داشته اند.

وی اظهار کرد : اگر در انجام همه امور انگیزه دینی باشد و کار برای رضای خدا انجام شود هیچوقت ملال آور و خسته کننده نمی شود استفاده از ماسک هرچند سخت است ولی در اینکه این امر موجب می شود که دیگران موجب ضرر و زیان و خسران نشوند اجر و قرب دارد .

سید علی شفیعی مدیر کل ثبت احوال استان ضمن قدر دانی از اعضای جلسه از ریاست عالی سازمان و نیزدبیر ستاد اقامه سازمان به جهت حمایت های مادی و معنوی مراتب سپاسگزاری را اعلام کرد .   

وی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود : شرایط برگزاری نماز جماعت طوری برنامه ریزی شود تا موارد بهداشتی کاملا رعایت گردد.

ایشان در ادامه افزود : از زمان حضرت آدم تا آخرین پیامبرخدا ختمی مرتبت حضرت محمد (ص) همه اولیاء و پیامبران از سوی خداوند برای هدایت انسانها فرستاده شده اندکه از مسیر درست منحرف نشوند .

وی در مورد رعایت مسائل اخلاقی تاکیدکردوگفت : رفتار و کردار ما در چهار چوب احکام الهی بوده و همواره در راستای تکامل فضائیل معنوی و اخلاقی قدم برداریم.

ایشان در پایان از تک تک اعضا و همچنین از بانیان و حامیان معنوی این جلسه تشکر و قدر دانی کرد.