تاریخ 1396/05/16         ساعت 10:04:08     گروه خبری خبر

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: وظیفه رسانه ها ایجاد امید در جامعه است و تحقق این مهم مردم را به زندگی و آینده امیدوار و زمینه تلاش مضاعفی را در دستیابی به اهداف آنها فراهم می کند.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان  روز یکشنبه در آستانه روز خبرنگار و دربازدید از ایرنا مرکز زنجان ضمن تبریک این روز مهم وقدر دانی از زحمات تمام خبرنگاران وخبرگزاری ایرنا افزود: دولت یازدهم با کارها و اقداماتی که درحوزه های گوناگون انجام داد، امید را در دل مردم زنده کرد و با توجه به حمایت هایی که رهبری از تمامی دولتها داشتند، وظیفه همه به ویژه رسانه ها و دستگاه های اجرایی امید آفرینی در جامعه است.
وی اظهار کرد: ایرنا رسانه ای مورد اعتماد است و اطلاعات لازم را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.
شفیعی به خدمات ثبت احوال اشاره کرد و افزود: خدمات ارائه شده این سازمان برای قشر خاصی نیست و به تمامی ایرانیان، افرادی که مدرک قابل قبول زندگی در ایران داشته و علاوه بر آن اتباع خارجی که برگ سبز از اداره ی اتباع خارجی دریافت کرده اند، خدمات لازم ارائه می شود.
مدیر کل ثبت احوال استان زنجان ادامه داد: ثبت احوال نود و هشتمین سال فعالیت خود را سپری می کند و طرح های بزرگی را از بدو انقلاب مانند طرح تعویض شناسنامه در دهه 60 و 70، صورت برداری از اسناد قدیم در دهه 70 و بعد از آن ابلاغ شماره ملی و کدپستی برای اولین بار در این استان در دهه 80 انجام شده است.
وی بیان کرد: مکانیزاسیون اسناد و شناسنامه ها و اجرای آرشیو الکترونیکی اسناد یکی از عظیم ترین طرح های سازمان بوده و سکونت محور برای تمامی ایرانیان مد نظر سازمان بوده و در حال انجام است.
شفیعی خاطر نشان کرد: طی هفته های گذشته فراخوان ثبت نام کارت هوشمند ملی نیر در این استان انجام گرفته و طبق برنامه ریزی ها سال 97 تمامی واجدین شرایط کارت هوشمند ملی دریافت خواهند کرد.
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال استان زنجان نیز گفت: خبرنگاران بازوی توانمند تمامی اداره ها و ارگانها هستند و با شناسایی نقاط ضعف و قوت در پی برطرف کردن موانع موجود می باشند.
مهدی ژاله چیان افزود: خبرنگاران صدای تمامی ادارات و صدای راهنمای مردم در سطح جامعه هستند و با اطلاع رسانی درست نقش مهم واثر گذاری دارند.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا مرکز زنجان نیز گفت: این استان بنا به فراخور و متناسب با رویدادهای خبری در استان نسبت به پوشش اخبار مختلف مبادرت می کند و با توجه به گرایش رسانه ها در شبکه های اجتماعی خبرگزاری ایرنا نیز در این حوزه ورود پیدا کرده است.
اسماعیل جهانبخش افزود: هم اکنون ایرنا در شبکه های اجتماعی تلگرام، توییتر و اینستاگرام حضوری فعال دارد و اخبار متنوعی را منتشر می کند.
وی خاطر نشان کرد: ایرنا با توجه سیاستگزاری ها، به پوشش اخبار همه ارکان نظام و حاکمیت مبادرت می کند و در حوزه ثبت احوال نیز همین رویه برقرار است.
۱۷ مرداد ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان به همراه ۸ نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروهک تروریستی طالبان شهید شدند ، شورای فرهنگ عمومی کشور در اولین سالگرد این رخداد ، 17 مرداد را به پاس قدردانی از این مقام «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.